☝ZÁVAŽNÝM PORUŠENÍM PRAVIDIEL CESTNEJ PREMÁVKY JE AJ PREŤAŽENIE VOZIDLA 👮‍♂️ Príslušníci oddelenia mýtnej polície KDI KR PZ v …

☝ZÁVAŽNÝM PORUŠENÍM PRAVIDIEL CESTNEJ PREMÁVKY JE AJ PREŤAŽENIE VOZIDLA

👮‍♂️ Príslušníci oddelenia mýtnej polície KDI KR PZ v Bratislave vo štvrtok (19.05.2022) na diaľnici D2 odpočívadlo Sekule smer Malacky vykonávali váženie nákladných vozidiel nad 3,5 tony. V úseku kilometra 6,0 je vo vozovke zabudovaný predselekčný vysokorýchlostný váhový systém, ktorý selektuje preťažené vozidlá. Po zaznamenaní preťaženého nákladného vozidla sa v kilometri 8,0 rozsvieti svetelná tabuľa s evidenčným číslom preťaženého vozidla, ktorá ho naviguje na parkovisko odpočívadla Sekule. Tam je pripravená kontrolná váha zn. TENZO, ktorá vykoná meranie. Toto váženie vykonávajú certifikovaní pracovníci Národnej diaľničnej spoločnosti, kde je 3% tolerancia váženého vozidla.
Pracovníci Národnej diaľničnej spoločnosti po vážení vydajú doklad o úradnom vážení vozidla, kde je uvedené o koľko bolo dané nákladné vozidlo preťažené. Následne príslušníci Mýtnej polície podľa sadzobníka pokút uložia vodičovi blokovú pokutu. Nakoľko sa jedná o závažne porušenie pravidiel cestnej premávky sú oprávnení vodičovi zadržať vodičský preukaz, tabuľky s evidenčným číslo, osvedčenie o evidencii vozidla a prikázať odstránenie závady, čo je v tomto prípade preťaženie vozidla. Pre vodiča to znamená odstrániť hmotnosťou presahujúci náklad.
Systém váženia je certifikovaný, pretože sa jedná o kontrolu fyzikálnych jednotiek.
➡Prikladáme sadzobník pokút pre lepšiu orientáciu:
❗️Prekročenie najvyššej prípustnej hmotnosti:
1. do 10% 50,-€
2. nad 10% do 15% 90,- €
3. nad 15% do 20% 170,- €
4. nad 20% do 25% 280,- €
5. nad 25% do 30% 390, €-
6. nad 30% do 35% 500,- €
7. viac ako 35% 650,- €

👉V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov nákladných vozidiel nad 3,5 tony, že preťaženým vozidlom sa predlžuje brzdná dráha vozidla a poškodzujú sa cestné komunikácie.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.