⚠ Sociálnymi sieťami sa vo veľkom šíri dezinterpretácia staršieho rozhodnutia Ústavného súdu z decembra minulého roka. Ústavný…

⚠ Sociálnymi sieťami sa vo veľkom šíri dezinterpretácia staršieho rozhodnutia Ústavného súdu z decembra minulého roka.

Ústavný súd vo svojom rozhodnutí (sp. zn. PL. ÚS 4/2021) označil za protiústavné iba špecifické časti zákona o ochrane verejného zdravia. Niektoré z chýb, ktoré vytkol Ústavný súd, boli už napravené novelou zákona.

Rúška, karantény, covid pasy aj režim OTP/OP zostávajú v platnosti a žiadna senzácia sa nekoná. Ústavný súd tieto veci svojim rozhodnutím nijakým spôsobom „nezrušil“.

Už 8. decembra 2021 o tomto rozhodnutí Ústavného súdu informovali klasické médiá pričom tieto správy nevzbudili výrazný rozruch. Napríklad:

https://www.teraz.sk/slovensko/us-casti-zakona-o-ochrane-verejneho/596346-clanok.html

https://slovensko.hnonline.sk/15791633-statna-karantena-bola-protiustavna-ustavny-sud-zrusil-pravomoc-uradov-nariadovat-izolaciu-mimo-domova

Časti zákona o ochrane verejného zdravia sú protiústavné, uviedol Ústavný súd

Teraz, o mesiac neskôr, sa na sociálnych sieťach virálne šíria dezinterpretácie staršieho rozhodnutia Ústavného súdu, ktoré začali blogom na Postoji a pokračovali článkom na portáli Bádateľ.

Chceme vás opätovne požiadať, dávajte si pozor na zdroje a na kvalitu informácii, s ktorými sa stretávate na internete a sociálnych sieťach.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *