⚡️ NENECHÁME SA VYDIERAŤ Putin v dnešnom prejave obvinil Západ z „jadrového vydierania“. Rusko má však podľa neho dostatok zbran…

⚡️ NENECHÁME SA VYDIERAŤ
Putin v dnešnom prejave obvinil Západ z „jadrového vydierania“. Rusko má však podľa neho dostatok zbraní na zodpovedajúcu reakciu a nebojí sa ich použiť. Oznámil aj navýšenie prostriedkov pre ruský zbrojný priemysel.

Dnes je už nad slnko jasné, že Putinovým cieľom nie je mier, ochrana ľudí ani právoplatných hraníc. Tečie mu však do topánok, pretože jeho plány o rýchlej vojne sa rozplynuli vďaka odhodlaniu Ukrajiny, ktorá s podporou nás a ďalších západných partnerov dokázala v ostatných dňoch vytlačiť Rusko z veľkej časti okupovaného územia. Táto pomoc neustáva a práve počas Putinom vyvolanej eskalácie musí rásť.

💥 MOBILIZÁCIA – MOHYLIZÁCIA
Podľa Putina je mobilizácia „plne adekvátna hrozbám, ktorým čelíme“. Toto nové nariadenie sa podľa poradcu premiéra SR a odborníka na ukrajinsko-ruské vzťahy Alexandra Dulebu môže týkať okolo dvoch miliónov rezervistov, ktorých teraz bude môcť Putin zneužívať. Ruské ministerstvo obrany zatiaľ hovorí o čísle 300 tisíc.

Novinár Vladimir Voronov tvrdí, že mobilizáciu už v Rusku volajú mohylizáciou. Koľko ruských vojakov ešte musí zomrieť, aby Kremeľ pochopil, že tento konflikt im neprinesie šťastný koniec? Predlžovanie utrpenia obyvateľstva Ukrajiny, eskalovanie globálnej neistoty, a s tým spojené zhoršovanie energetickej situácie drží vo svojich krvavých rukách práve Vladimir Putin.

V nasledujúcich dňoch uvidíme, na koho hodia vinu prokremeľské dezinformačné kanály tentokrát. Len aby naďalej ochraňovali ruského prezidenta a jeho posluhovačov.

ℹ️ Zdroje:
https://www.teraz.sk/zahranicie/americka-velvyslankyna-ciastocna/661815-clanok.html
https://dennikn.sk/3019108/vojna-proti-ukrajine-sa-dostala-do-este-nebezpecnejsej-fazy-co-znamena-putinova-mobilizacia-a-pseudoreferenda/?ref=tit1

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.