❄️ ZIMNÁ ÚDRŽBA ❄️ 🔹 Správa mestských komunikácií Poprad (SMK) zahájila zimnú údržbu 2021/2022 1. novembra a ukončí ju podľa po…

❄️ ZIMNÁ ÚDRŽBA ❄️

🔹 Správa mestských komunikácií Poprad (SMK) zahájila zimnú údržbu 2021/2022 1. novembra a ukončí ju podľa počasia a poveternostných podmienok v mesiaci marec.

🔹 „Naše sklady sú dostatočne naplnené. Máme zásoby posypového materiálu, tony rôznych druhov kamennej drviny, technickú posypovú soľ s protispekacou prísadou s množstvom 2 500 ton nielen na sezónu 2021/2022, ale aj tú ďalšiu 2022/2023. Nechýba nám ani ekologický posypový materiál. Dohodnutú spoluprácu máme s firmami, ktoré disponujú technikou a pracovníkmi na ručné dočisťovanie chodníkov. Veľmi nám pomáhajú aj malé obecné služby,“ uviedol riaditeľ SMK Poprad Peter Fabian.

🔹 Spoločnosť Brantner Poprad s.r.o. bude zabezpečovať ručné odpratávanie snehu, námrazy a posypu z nástupných plôch zastávok MHD a priľahlých chodníkov, zo vstupov na prechody pre chodcov, schodov a prechodových lávok cez vodné toky. Vo svojej réžii bude mať aj postrekovanie emulziou a posyp cestnou soľou na vybratých lokalitách v zmysle uzatvorenej zmluvy.

🔹 SMK udržiava počas zimnej údržby vyše takmer 80 kilometrov mestských komunikácií a 107 000 metrov chodníkov. Mesto Poprad ešte v minulom roku zakúpilo pre SMK pracovný stroj Avant 760 a malý traktor Farmtrac 30 na údržbu chodníkov. Počas minulej zimy investovala organizácia do zimnej údržby viac ako 545 000 €. Výška finančných prostriedkov na toto zimné obdobie záleží od počasia a poveternostných podmienok.

🔹 „V prípade zhoršených poveternostných podmienok, resp. kalamitného stavu sa organizácia riadi operačným plánom pre výkon zimnej údržby. Aj keď spád snehu v posledných rokoch nie je taký intenzívny, pre našu organizáciu je zimná údržba náročná z dôvodu vysokej vlhkosti, keďže aj dažde a hmla často spojené so snežením a chladom spôsobujú námrazy,“ vysvetlil Peter Fabian.

🚓 Dôležitú úlohu bude zohrávať mestská polícia, ktorá bude operatívne spolupracovať s SMK Poprad pri minimalizovaní počtu vozidiel parkujúcich na chodníkoch, pretože tie tvoria prekážky v zimnej údržbe.

Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *