❌ĎALŠÍ „SVINIAR“ Z OĽaNO! 🐷 ▶Kauza „Najdrahších svíň v histórii krajiny“, ktorej sa venujem naberá na obrátkach. Zistili sme, ž…

❌ĎALŠÍ „SVINIAR“ Z OĽaNO! 🐷

▶Kauza „Najdrahších svíň v histórii krajiny“, ktorej sa venujem naberá na obrátkach. Zistili sme, že agrorezort ministra Samuela Vlčana z OĽaNO vyplatil škandalózne peniaze nielen rodinnej firme svojho štátneho tajomníka, ale aj ďalšiemu politikovi hnutia Igora Matoviča‼

▶Z peňazí daňových poplatníkov vyplatilo OĽaNO nielen 4 500 eur na sviňu rodinnej firme straníckeho štátneho tajomníka Milana Kyseľa, o ktorom som vás informoval tu https://bit.ly/33oJUKJ.

▶KRÁĽOVSKY SI ZAROBIL AJ 123. KANDIDÁT OĽaNO do parlamentných volieb roku 2020, AUGUSTÍN POLÁK Z BOLEŠOVA https://bit.ly/3K7hBkT. Agrorezort mu vyplatil za vyplnenie dotazníka o chovaných sviniach 10 488 eur https://bit.ly/3HYjYVl.

▶Cez dva milióny eur vyplatil agrorezort pod vedením OĽaNO cez Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum len štyrom percentám chovateľov ošípaných. O možnosti zapojenia sa do prieskumu a získania prostriedkov vedelo len minimum chovateľov a dokonca ani viaceré komory.

▶OĽaNO vyplatilo pochybným vzorcom, ktorý zvýhodnil „jeho ľudí“, z celkového počtu 2 953 fariem chovateľov ošípaných na Slovensku (Centrálna evidencia hospodárskych zvierat) financie len niečo cez 120 fariem, patriacich iba 86 subjektom. Relevantnosť získaných údajov je preto otázna.

▶Vyplácanie vlastných ľudí politikmi OĽaNO z peňazí daňových poplatníkov na agrorezorte, je ukážkovým príkladom korupcie. Aktuálne vyhlásenia už bývalého agroministra i člena OĽaNO Jána Mičovského, ukazujú na ďalšie podozrenia z možných nezákonných praktík nominantov hnutia.

🎯Minister OĽaNO ospevuje politickú kultúru svojho odstupujúceho štátneho tajomníka, ktorého rodina peniaze nevrátila.

🎯Igor Matovič sa zatajuje, či priamo podpísal uvoľnenie peňazí na túto zlodejinu.

🎯A polícia pod vedením OĽaNÁckeho prezidenta Harmana jasné fakty a závažné podozrenia, podľa doteraz známych informácií, ani len nezačala vyšetrovať.

▶V HLAS – sociálna demokracia to nenecháme tak. Úlohou opozície je kontrola. Nezrovnalosti v tejto kauze je tak veľa a sú tak očividné, že musí byť vyvodená TRESTNOPRÁVNA ZODPOVEDNOSŤ. Nedovolíme týmto „obyčajným“ užívať si svoje „svinsky“ zarobené peniaze z peňazí daňových poplatníkov.⛔️

#robopuci #hlas #socialnademokracia Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *