❌ORBÁNOVA PODPORA DIKTÁTOROV ŠKODÍ AJ SLOVENSKU❌ Premiér Viktor Orbán v uplynulých dňoch v telefonáte vyjadril kazašskému prezi…

❌ORBÁNOVA PODPORA DIKTÁTOROV ŠKODÍ AJ SLOVENSKU❌

Premiér Viktor Orbán v uplynulých dňoch v telefonáte vyjadril kazašskému prezidentovi Tokajevovi solidaritu a ponúkol pomoc v súvislosti s protestami v Kazachstane. Bol to práve Tokajev, ktorý nariadil vojakom strieľať do demonštrantov bez varovania a do Kazachstanu pozval jednotky Organizácie Dohody o kolektívnej bezpečnosti.

Kazachstan nie je demokratická krajina a nie je to prvý raz, čo Viktor Orbán podporuje diktátorov, ktorí porušujú ľudské práva svojich občanov. Orbán pestuje vzťahy aj s Moskvou a Pekingom. Za zmienku stojí aj pozorovateľský štatút Maďarska v Organizácii turkických štátov, do ktorej patrí aj Kazachstan. Podpora prezidentovi Tokajevovi je ďalším dôkazom, že Orbán nepatrí do demokratického sveta.

Vytvára tým z Maďarska čiernu dieru, ktorá s nami priamo hraničí a navyše ide proti spoločnej európskej pozícii voči udalostiam v Kazachstane.

Orbánové slová sú nebezpečné aj pre nás, aj na Slovensku máme politikov, ktorí nemajú problém s podporou kazašského režimu – takéto vyjadrenia už publikoval napríklad bývalý poslanec Marček.

Vzhľadom na dianie v Kazachstane, ale i v Bielorusku, či rastúcemu napätiu v Ukrajine je veľmi dôležité, aby Slovensko bolo jednotné a bolo pevnou súčasťou demokratického a európskeho sveta. Vlastná história mečiarizmu spred štvrťstoročia nám pripomína, že v životnom záujme našej krajiny je urobiť všetko preto, aby stredná Európa do čiernej diery nespadla, a aby nás tam Orbán nestiahol so sebou. Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *