­čů┐´ŞĆ Dnes sme spustili syst├ęm regulovan├ęho parkovania PAAS v prv├Żch 3 z├│nach

­čů┐´ŞĆ Dnes sme spustili syst├ęm regulovan├ęho parkovania PAAS v prv├Żch 3 z├│nach – v Kras┼łanoch, Tehelnom poli a Dvoroch 4, v─Ćaka ─Źomu bude v t├Żchto z├│nach parkovanie dostupnej┼íie pre rezidentky a rezidentov.

­čĆś´ŞĆ Ak ste rezidentkou alebo rezidentom jednej z t├Żchto z├│n a e┼íte nem├íte rezidentsk├║ kartu, zaregistrujte sa na ­čĹë https://paas.sk

V pr├şpade, ┼że nie ste rezidentom, budete m├┤c┼ą v regulovanej z├│ne v spoplatnenom ─Źase zaparkova┼ą len po zaplaten├ş hodinovej sadzby za parkovanie alebo vyu┼żi┼ą na parkovanie bonusov├║ ─Źi n├ív┼ítevn├şcku parkovaciu kartu.

A ako m├┤┼żete hodinov├ę parkovn├ę zaplati┼ą? Jednoducho, prostredn├şctvom mobiln├Żch aplik├íci├ş, parkomatov v uliciach ─Źi s pomocou tzv. asistentov parkovania, ktor├ş bud├║ po─Źas prv├Żch t├Ż┼żd┼łov pom├íha┼ą s ├║hradou priamo v z├│nach. Aktu├ílne v syst├ęme Paas funguj├║ aplik├ície bmove, MPLA a Hopin a s├║ dostupn├ę na stiahnutie na www.paas.sk/platba. ─Äal┼íie aplik├ície pribudn├║ v nasleduj├║cich t├Ż┼żd┼łoch.

Ôťů Ako zaplat├şte pomocou mobilnej aplik├ície?
1´ŞĆÔâú stiahnete a nain┼ítalujete si mobiln├║ aplik├íciu zo str├ínky www.paas.sk/platba
2´ŞĆÔâú zad├íte eviden─Źn├ę ─Ź├şslo vozidla (E─îV), na ktor├ę potrebujete k├║pi┼ą parkovac├ş l├şstok
3´ŞĆÔâú na mape si vyberiete ├║sek, kde ste zaparkovali alebo zad├íte k├│d ├║seku parkovania (┼ítvorcifern├Ż k├│d, ktor├Ż n├íjdete na mape po kliknut├ş na konkr├ętnu ulicu https://paas.sk/mapa-zon/ ako aj na informa─Źn├Żch tabuliach v regulovan├Żch z├│nach)
4´ŞĆÔâú zad├íte d─║┼żku parkovania (minim├ílna platen├í transakcia je za 30 min├║tov├Ż parkovac├ş l├şstok, dlh┼í├ş ─Źas parkovania je mo┼żn├ę zvoli┼ą po 1 min├║tov├Żch intervaloch)
5´ŞĆÔâú zaplat├şte a parkujete

Parkovac├ş l├şstok je elektronick├Ż, je viazan├Ż na E─îV. Pri kontrole tak syst├ęm automaticky over├ş, ─Źi bol na dan├ę vozidlo vydan├Ż parkovac├ş l├şstok.

­čô▒ Trh s aplik├íciami v syst├ęme Paas je otvoren├Ż. To znamen├í, ┼że ka┼żd├í aplik├ícia, ktor├í spln├ş z├íkladn├ę po┼żiadavky stanoven├ę mestom a zverejnen├ę na jese┼ł, sa m├┤┼że zapoji┼ą do syst├ęmu. V r├ímci Slovenska ide o inovat├şvny sp├┤sob spr├şstupnenia platenia za parkovn├ę. Namiesto jednej mestskej aplik├ície sme stavili na sk├║senosti firiem, ktor├ę sa tomu venuj├║ u┼ż roky a ich aplik├ície s├║ ─Źasto overen├ę vo viacer├Żch slovensk├Żch ─Źi zahrani─Źn├Żch mest├ích. Obyvatelia tak bud├║ ma┼ą na v├Żber viacero aplik├íci├ş, ktor├ę m├┤┼żu vyu┼ż├şva┼ą, a vybra┼ą si tak├║, ktor├í im najviac vyhovuje z pou┼ż├şvate─żsk├ęho h─żadiska. Viacer├ę aplik├ície z├írove┼ł funguj├║ aj v in├Żch mest├ích v zahrani─Ź├ş a n├ív┼ítevn├şci Bratislavy z t├Żchto miest tak bud├║ m├┤c┼ą zaplati┼ą parkovn├ę cez aplik├íciu, ktor├║ pou┼ż├şvaj├║ aj vo svojom meste a Bratislav─Źania naopak v zahrani─Ź├ş.

Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Bratislava – hlavn├ę mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Nap├ş┼íte n├ím v pr├şpade preklepu alebo chyby v ─Źl├ínku. ─Äakujeme

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *