🇸🇰 Na každý deň do Vianoc jedna dobrá správa o Slovensku Rok 2021 sa pomaly chýli k svojmu záveru. Bol, a stále je, to náročn…

🇸🇰 Na každý deň do Vianoc jedna dobrá správa o Slovensku

Rok 2021 sa pomaly chýli k svojmu záveru. Bol, a stále je, to náročný rok poznačený pandémiou. Bola by však škoda, dívať sa na rok 2021 iba cez čierne okuliare. Na Slovensku diali aj dobré, pekné veci, ktoré nás môžu tešiť, na ktoré môžeme byť hrdí, a ktoré nám dávajú nádej do budúcna.

Každý deň v tomto adventnom období zverejním jednu dobrú správu o Slovensku. Dnes otvárame dvanáste pomyselné okienko na tomto adventnom kalendári.

Pre kultúru to bol ťažký rok. O to potešujúcejšie je, že do kín sa dostal film Správa. Divákom rozpovedal príbeh Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzlera, ktorí utiekli z koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau a potom spísali správu o genocíde a zverstvách, ktoré tam nacisti páchali. Správu poskytli Spojencom, vďaka čomu sa podarilo zachrániť mnoho ďalších životov.

Film mal slávnostnú premiéru na Slovensku 9. septembra. Tento dátum bol vybraný úmyselne – bolo to presne 80 rokov od prijatia tzv. židovského kódexu.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *