🎄 Na každý deň do Vianoc jedna dobrá správa o Slovensku Rok 2021 sa pomaly chýli k svojmu záveru. Bol, a stále je, to náročný…

🎄 Na každý deň do Vianoc jedna dobrá správa o Slovensku

Rok 2021 sa pomaly chýli k svojmu záveru. Bol, a stále je, to náročný rok poznačený pandémiou. Bola by však škoda, dívať sa na rok 2021 iba cez čierne okuliare. Na Slovensku diali aj dobré, pekné veci, ktoré nás môžu tešiť, na ktoré môžeme byť hrdí, a ktoré nám dávajú nádej do budúcna.

Každý deň v tomto adventnom období zverejním jednu dobrú správu o Slovensku. Dnes otvárame jedenáste pomyselné okienko na tomto adventnom kalendári.

Slovensko ako chudobná krajina? Žitný ostrov je najväčšou zásobárňou pitnej vody 🌊 v Strednej Európe! Nachádza sa tam asi 10 miliárd kubických metrov vysokokvalitnej podzemnej vody, ktorá by bohato vystačila aj pre krajinu s dvakrát väčším počtom obyvateľov ako má Slovensko.

Zaväzuje nás to však k tomu, aby sme si tento cenný zdroj chránili ako svoje najväčšie bohatstvo. Podzemné vody na Slovensku ohrozujú toxické skládky z minulosti, viac ako 400 obcí stále nemá prístup k pitnej vode. Sú to veľké dlhy minulosti, ktoré musíme dať do poriadku. Aj tieto priority presadzujem pri rokovaniach s Európskou komisiou 🇪🇺 o nových eurofondoch.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *