👩🏻‍🚒 HASIČI V PREDVIANOČNOM ČASE ODBREMENIA ZDRAVOTNÍKOV Vo voľnom čase budú pomáhať na covidovom oddelení v Poprade 👏🏻👍🏻 Has…

👩🏻‍🚒 HASIČI V PREDVIANOČNOM ČASE ODBREMENIA ZDRAVOTNÍKOV

Vo voľnom čase budú pomáhať na covidovom oddelení v Poprade 👏🏻👍🏻

Hasiči z troch hasičských staníc na severe Slovenska pomôžu v čase svojho osobného voľna kolegom zdravotníkom. Od dnes až do Vianoc 🎄budú v nemocnici v Poprade pomáhať na covidovom oddelení a na covid ARO nepretržite 2️⃣4️⃣ hodín.

Z celkového počtu 28 dobrovoľníkov z Hasičského a záchranného zboru sa budú na 8-hodinových zmenách striedať vždy dvaja hasiči, ktorí začali už dnes o druhej popoludní. Príslušníci z hasičských staníc Poprad, Vysoké Tatry a Mengusovce pomôžu zdravotníkom najmä po fyzickej stránke, čím ich aspoň trochu odbremenia od náročnej práce.

Som hrdý na hasičov, ktorí v tomto období podajú pomocnú ruku vyčerpaným a preťaženým zdravotníkom. Cením si to o to viac, že sa rozhodli pomôcť dobrovoľne vo svojom voľnom čase popri náročnej službe v Hasičskom a záchrannom zbore. Ďakujem im aj za to, že sú pre nás obrovskou pomocou od začiatku pandémie, keď odoberali vzorky na Covid-19, stavali krízové stany, či dezinfikovali priestory.

Ďakujem 🙏🏻✊🏻

Foto: ilustračné

Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *