👮‍♂️Bratislava pripravuje novú stanicu Mestskej polície vo vrakunskom Pentagone Podnikáme kroky k získaniu nebytového priestoru…

👮‍♂️Bratislava pripravuje novú stanicu Mestskej polície vo vrakunskom Pentagone

Podnikáme kroky k získaniu nebytového priestoru domu na Stavbárskej ulici v takzvanom Pentagone. Priestory využijeme na zriadenie vysunutého pracoviska Mestskej polície s plným vybavením a kamerovým systémom. Príslušníčky a príslušníci mestskej polície tak budú bližšie pre potreby ľuďom a zásadne tak skrátia reakčnú dobu hliadok na podnety z danej lokality.

Dnes o tom informovali: námestníčka primátora Lenka Antalová Plavuchová, náčelník Mestskej polície Bratislava Miroslav Antal, nočný primátor Martin Kralovič, starosta Vrakune Martin Kuruc a mestský poslanec za Podunajské Biskupice Roman Lamoš.

Mestská polícia Bratislava v tejto lokalite pôsobí už dlhšie, vďaka novému pracovisku bude môcť svoje aktivity zintenzívniť. Aktuálne v oblasti hliadkuje minimálne šesťkrát denne, pričom sa striedajú príslušníci z veliteľstva v Ružinove a členovia Útvaru zásahovej jednotky a kynológie, ktorí sú školení na to, ako pracovať v rizikových oblastiach.

Robíme ďalší krok k tomu, aby sa v tejto lokalite cítili obyvateľky a obyvatelia bezpečnejšie a zároveň od mesta dostali potrebné informácie a pomoc pri riešení neraz zložitých životných situácií.

ℹ️ Mesto v roku 2021 podporilo prostredníctvom grantovej výzvy projekty na Stavbárskej ulici vo výške viac ako 79 000 Eur. Ide predovšetkým o sociálne projekty, ktoré sa zameriavajú na účinnú odbornú pomoc ľuďom, ktorí užívajú drogy alebo žijú so závislosťou, resp. abstinujúcim závislým. Mestský terénny tím zároveň v máji tohto roku zrealizoval týždenné mapovanie na území MČ Vrakuňa a susediacich lokalít v MČ Podunajské Biskupice, kedy pracovníčky a pracovníci magistrátu kontaktovali vo verejnom priestore viac ako 50 ľudí bez domova a zisťovali základné informácie o ich prístupe k pomáhajúcim službám, nocľahu alebo čase strávenom na tomto území. Vytvorili sme tiež 2 pracovné miesta v Mestskom terénnom tíme vyčlenené priamo pre lokalitu na Stavbárskej ulici. Úlohou týchto sociálnych pracovníkov je poskytovať sociálne poradenstvo pre obyvateľky a obyvateľov na Stavbárskej ulici, pomoc pri zvládaní finančných problémov, pomoc pri hľadaní práce, vybavovaní dávok v systéme sociálnej podpory, riešení rodinných ťažkostí alebo iných tém, ktoré sa týkajú sociálnej a ekonomickej situácie obyvateliek a obyvateľov. Prvé súvisiace aktivity mesto spustilo v lete, pričom vďaka spolupráci a podpore združenia miestnych obyvateliek a obyvateľov priamo na Stavbárskej tento mesiac otvorilo aj poradenskú miestnosť.

Všetky informácie nájdete v tlačovej správe: https://bratislava.sk/sk/sprava/bratislava-pripravuje-novu-stanicu-mestskej-policie-vo-vrakunskom-pentagone

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.