👮 POLÍCIA RADÍ: ČO ROBIŤ, AK VÁM CESTU SKRÍŽI ZVER 🚗🦌 V posledných týždňoch polícia zaznamenala niekoľko stretov áut so zverou….

👮 POLÍCIA RADÍ: ČO ROBIŤ, AK VÁM CESTU SKRÍŽI ZVER 🚗🦌

V posledných týždňoch polícia zaznamenala niekoľko stretov áut so zverou. K jesennému obdobiu neodmysliteľne patrí aj lesná či poľná zver. Objavuje sa pri cestách najčastejšie v ranných a podvečerných hodinách. Predísť stretu s divou zverou na ceste je niekedy veľmi náročné. Zvieratá sa správajú nepredvídavo; ostražitosť a bezpečná jazda nemusia stačiť. Prinášame Vám rady od Polícia Slovenskej republiky.

❓ AKO SA ZACHOVAŤ, KEĎ VÁM PRED AUTO VYBEHNE ZVER
🦌Vodiči by mali byť na miestach, kde je veľká pravdepodobnosť, že sa zver na ceste objaví, mimoriadne opatrní.

🦌 Obozretnosť je namieste najmä pri prejazde úsekov ciest, ktoré sú označené príslušnou dopravnou značkou upozorňujúcou na zvýšený výskyt zveri. Takisto, ak cesta vedie cez lesný porast. Riziko vzniká aj pri vodných tokoch. V týchto úsekoch odporúčame, obzvlášť za zníženej viditeľnosti, jazdiť pomalšie a predvídavo.

🦌 Práve predvídavosť je najlepšou prevenciou pred zrážkou so zverou. V tejto súvislosti platí nepísané pravidlo, že ak vyjde na cestu jeden kus, takmer určite budú za ním nasledovať ďalšie.

🦌 Ak zviera zbadáte včas, nikdy ho neoslepujte blikaním či diaľkovými svetlami. Mohli by ste ho vyľakať a situáciu ešte zhoršiť. Radšej zastavte auto a trúbte.

🦌 Ak sa už zviera dostane na vozovku, nesnažte sa mu vyhnúť vo vysokých rýchlostiach. Následky šmyku totiž môžu byť oveľa horšie ako samotná zrážka so zvieraťom, to platí najmä pri jazde po diaľnici.

❓ AKO SA ZACHOVAŤ, AK DÔJDE K ZRÁŽKE SO ZVEROU
🦌 Ak sa vodičovi zrážke so zverou nepodarilo vyhnúť, je povinný nahlásiť udalosť na políciu prostredníctvom linky 158.

🦌 Lesná zver je majetkom užívateľa daného poľovného revíru, ktorému takouto udalosťou vznikla škoda. Polícia užívateľa poľovného revíru o nehode vyrozumie a v spolupráci s ním zabezpečí odstránenie prekážky a sprejazdnenie cesty.

🦌 V žiadnom prípade neodporúčame zrazenú zver zobrať so sebou, pretože by ste sa tak mohli dopustiť trestného činu pytliactva.

Videá polície nájdete TU:
https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/5025301294164360/

https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/5025301294164360/

🙏 Jazdite opatrne a dávajte na seba pozor.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *