👷‍♀️ Na Živom námestí začíname s prípravnými prácami na komplexnú obnovu! Možno ste si všimli 10 ohradených vrtov na rôznych mi…

👷‍♀️ Na Živom námestí začíname s prípravnými prácami na komplexnú obnovu!

Možno ste si všimli 10 ohradených vrtov na rôznych miestach na Kamennom námestí, na Námestí SNP a na Námestí Nežnej revolúcie pred Starou tržnicou. Ide o inžiniersko-geologický prieskum v rámci príprav na komplexnú rekonštrukciu Živého námestia, vďaka ktorému zistíme úroveň hladiny podzemnej vody a zloženie vrstiev pod povrchom, ako aj pomery stability územia. Rovnako nám tento prieskum povie, kde a v akom rozsahu je potrebné robiť archeologický prieskum pod týmto centrálnym územím. So samotným archeologickým prieskumom začneme následne na jar budúceho roka.

⛏️ Najbližšie dva týždne, kým budú realizované geologické vrty, sú malé plochy okolo jednotlivých vrtov ohradené kvôli bezpečnosti pre okoloidúcich. Po ukončení prieskumu sa všetky povrchy opäť upravia a dajú sa do pôvodného stavu.

Kamenné námestie, Námestie Nežnej revolúcie a Námestie SNP prejdú komplexnou obnovou po viac ako päťdesiatich rokoch. A na čo sa môžeme tešiť? Napríklad na návrat kamennej dlažby, o 1 000 m2 viac zelene, zjednotenie celého priestoru, bezbariérovosť a väčší komfort pre chodkyne a chodcov a aj na podzemné garáže pod Kamenným námestím, ktoré pomôžu odbremeniť námestie aj okolité ulice od áut parkujúcich na chodníkoch či okrajoch ciest.

Navyše návrh z ateliéru Loidl citlivo pristupuje k histórii tohto priestoru, akcentuje fasády výnimočných budov, ktoré odzrkadľujú históriu a rozvoj hlavného mesta tým, že pracuje so zeleňou a osvetlením tak, aby tieto budovy mohli vyniknúť.

Viac informácií o Živom námestí sa dozviete na 👉 https://www.zivenamestie.sk

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.