📍 ĽUBOŠ BLAHA PRESADZUJE DOHODU S USA „…žiadne základne, žiadny cudzí vojaci a žiadne dohody, ktoré by narušovali suverenitu S…

📍 ĽUBOŠ BLAHA PRESADZUJE DOHODU S USA
„…žiadne základne, žiadny cudzí vojaci a žiadne dohody, ktoré by narušovali suverenitu Slovenskej republiky. Bodka. Vybavené.“ Vyhlásil v roku 2019 pán poslanec po rokovaní parlamentného výboru pre európske záležitosti, ktorému predsedá.

V roku 2019 Blaha odmieta pochybnosti o údajnom ohrození suverenity SR: „Som presvedčený, že je to iba politická bublina. Nikto nechcel mať americké muničné sklady na Slovensku“.

‼ Včera a dnes vyšli v Denníku N a na portáli Aktuality.sk dva články, ktoré jasne ukazujú postoj vlády SMERu k Dohode o obrannej spolupráci s USA.

📍 SNS A SMER PRESADZUJÚ NÁKUP AMERICKÝCH STÍHAČIEK​
V decembri 2018 podpisujú USA s ministrom obrany Gajdošom (SNS), za prítomnosti Petra Pellegriniho zmluvu o nákupe F-16.

📍 SNS ZA VLÁDY SMERU ŽIADA AMERIČANOV PODPÍSAŤ DOHODU O OBRANNEJ SPOLUPRÁCI
Minister obrany Gajdoš (SNS) v roku 2018 žiada americkú ambasádu o podpísanie DCA. Jeho Ministerstvo obrany upokojuje verejnosť: Má ísť o štandardnú zmluvu o akej rokuje Maďarsko, Lotyšsko, Estónsko, Rumunsko, Island, Nórsko, Malta, Luxembursko, či Bulharsko. Áno, má pravdu.

📍 VLÁDA SMERu POVAŽUJE POSILŇOVANIE SPOLUPRÁCE S USA ZA SAMOZREJMOSŤ.
V januári 2019 minister Gajdoš (SNS) listom žiada americkú ambasádu o uzatvorenie Dohody o obrannej spolupráci a píše o dôležitosti jej prehlbovania: „Uvedomujem si, že táto oblasť je už niekoľko rokov veľmi dôležitým nástrojom, ako ešte viac prehĺbiť spoluprácu medzi našimi krajinami v oblasti obrany.“

📍 AJ PREDSEDA VLÁDY PELLEGRINI SA PRIHOVÁRA ZA DOHODU O OBRANNEJ SPOLUPRÁCI
„Polku národa sme teraz vystrašili, že idú prísť americké vojská, no nejdú prísť. Videli ste vyjadrenia amerického veľvyslanca, ktorý povedal, že nechcú ani základňu, ani prítomnosť vojakov. Veď my sme suverénna krajina, veď s nami si tu nebude niekto robiť, čo my sami nechceme,“ hovorí Pellegrini v roku 2019 a Zmluvu s USA nazýva „pseudotémou“.

📍 NAJLEPŠIA PROPAGANDA STOJÍ NA STRACHU Z NÁSILIA
Vyhorené strany a politici bez morálneho kreditu, ktorí ani len netušia, ako by mohli posunúť svoju krajinu dopredu, sú bez plánu a vízie pre budúcnosť vlastného štátu, no chcú v ňom zastávať funkcie a ľahko sa dostať k peniazom daňových poplatníkov, dnes bezcharakterne zneužívajú strach ľudí z pandémie a vojny.

📍 DNEŠNÉ MINISTERSTVO OBRANY A MINISTERSTVO ZAHRANIČNÝCH VECÍ A EURÓPSKYCH ZÁLEŽITOSTÍ VYROKOVALI S USA MIMORIADNE SILNÚ POZÍCIU SR. NIEKOĽKO ROZDIELOV OPROTI VERZII, KTORÚ VYROKOVALA VLÁDA SMERu:

➡ Na rozdiel od návrhu zmluvy z obdobia vlády SMERU, dnešná zmluva jasne hovorí o „plnom rešpektovaní suverenity a zákonov Slovenskej republiky“.

➡ V preambule pribudla ďalšia zmienka o absolútnej nedotknuteľnosti zvrchovanosti SR a podriadenosť zmluvy Ústave SR a zákonom SR.
➡ V našom návrhu zmluvy je nad slnko jasne zakotvené, že prístup na dohodnuté zariadenia a uskladnenie materiálu plne rešpektuje právny poriadok a naše záväzky, ktoré nám vyplývajú z iných medzinárodných zmlúv – napr. Zmluvy o nešírení jadrových zbraní.

➡ Súčasní slovenskí vyjednávači presadili, že americká strana má povinnosť oznámiť prečiny s trestnou sadzbou do 3 rokov. V pôvodnom návrhu definované nejasne ako „drobné delikty“, čo by sa dalo pri každom prípade spochybniť.

➡ Vlastná jurisdikcia ozbrojených síl USA je uvedená v zmluvách s Maďarskom, Poľskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou, Nórskom… V slovenskej zmluve sme jednoznačne zakotvili možnosť, že si kedykoľvek jurisdikciu vezmeme naspäť – a to aj bez toho, aby sme dostali oznámenie o skutku, ktorého sa mala dopustiť americká strana.

📍 DO KAMPANE PROTI ZÁSADENÉMU ZÁUJMU SR SA ZAPOJILI SMER, HLAS, FAŠISTI A PROKREMEĽSKÁ DEZINFORMAČNÁ SCÉNA
Robertovi Ficovi nič iné neostalo. Aby prežil, musí sa stať lídrom slovenského antisystému. Klamať, podvádzať, šíriť strach, hnev a nenávisť. Robí to za výdatnej pomoci fašistov a dobre etablovanej siete prokremeľských dezinfo webov.

Morálny suterén týchto ľudí je však až druhoradý. Na prvom mieste je skutočnosť, pri ktorej stojí zdravý rozum: V čase, kedy sa naši bezprostrední východní susedia musia reálne obávať vojenskej invázie, vedú slovenskí opoziční politici kampaň proti bezprostredným bezpečnostným záujmom vlastnej krajiny.

https://dennikn.sk/2684753/politici-smeru-rokovali-s-usa-az-do-volieb-hoci-fico-dnes-tvrdi-nieco-ine-povodny-navrh-bol-este-viac-proamericky/?ref=tit

https://www.aktuality.sk/clanok/w25lz9h/pellegrini-sa-zamotava-zmluva-s-usa-z-cias-jeho-vlady-je-takmer-rovnaka-bugar-ani-danko-si-nespominaju-ze-by-bol-proti/

Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *