📖 LEPŠIE ODBORNÉ VZDELÁVANIE V MEDZILABORCIACH ZO ZDROJOV IROP 💸 👉 Kvalitnejšie odborné vzdelávanie získajú s pomocou podpory z…

📖 LEPŠIE ODBORNÉ VZDELÁVANIE V MEDZILABORCIACH ZO ZDROJOV IROP 💸

👉 Kvalitnejšie odborné vzdelávanie získajú s pomocou podpory z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) študenti Strednej odbornej školy (SOŠ) polytechnickej Andyho Warhola v Medzilaborciach. Škola získala takmer 2,1 milióna eur z IROP, ktorý riadi Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Európske zdroje využije v najbližších dvoch rokoch na rekonštrukciu svojich objektov a na modernizáciu vybavenia pracovísk odborného výcviku a praxe.

🖼 Projekt je súčasťou iniciatívy Európskej komisie na podporu dobiehajúcich regiónov „Catching-up Regions Initiative“. Prešovský kraj, ako zriaďovateľ SOŠ, sa v rámci tejto iniciatívy okrem iného venuje skvalitneniu stredoškolského odborného štúdia a rozširovaniu spolupráce so zamestnávateľmi.

💭 Veronika Remišová ak chceme, aby ľudia vo všetkých regiónoch mali možnosť nájsť si zaujímavú a dobre platenú prácu, musíme v prvom rade zmeniť klasický pohľad na odborné vzdelávanie. A práve čo najlepšie odborné štúdium a tým aj viac pracovných príležitostí pre jeho absolventov je jedným z cieľov iniciatívy Catching-up Región.

🏫 SOŠ polytechnická Andyho Warhola v Medzilaborciach získala nenávratný finančný príspevok 2 096 962 eur z výzvy na zvýšenie počtu žiakov stredných odborných škôl na praktickom vyučovaní v rámci Iniciatívy Catching-up Regions vyhlásenej v apríli 2020. V rámci výzvy sa predložilo 10 projektov za viac ako 32,7 milióna eur.

📷 TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *