📣 Minister Budaj na pracovnom obede s generálnym tajomníkom OECD ✅Minister životného prostredia Ján Budaj sa dnes v priestoro…

📣 Minister Budaj na pracovnom obede s generálnym tajomníkom OECD

✅Minister životného prostredia Ján Budaj sa dnes v priestoroch Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zúčastnil pracovného obeda s generálnym tajomníkom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Mathiasom Cormannom.

✅ Spoločného pracovného stretnutia sa na pozvanie štátnej tajomníčky Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí pani Ingrid Brockovej zúčastnil aj minister hospodárstva SR Richard Sulík a viacerí štátni tajomníci.

🤝 MŽP SR a jeho príspevkové organizácie s OECD aktívne spolupracujú. Organizácia sa na niekoľkých projektoch rezortu podieľala už v minulosti. Aktuálne OECD pomáha napríklad Inštitútu environmentálnej politiky s vyhotovením prípadovej štúdie o adaptácii na zmenu klímy na Slovensku s názvom „Priorizácia adaptačných opatrení na zmenu klímy na Slovensku“. Envirorezort s OECD zároveň konzultuje možnosť uskutočnenia dvoch ďalších projektov. V jednom prípade ide o projekt Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) „Riziko výskytu meteorologického sucha na Slovensku v kontexte zmeny klímy“, v druhom prípade o projekt Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) s názvom „Cestovná mapa zvýšenia efektivity triedeného zberu a recyklácie odpadov z obalov“.

ℹ Na koniec marca tohto roku je naplánované zasadnutie Výboru OECD pre environmentálnu politiku na úrovni ministrov. Hlavnou témou rokovania ministrov životného prostredia 38 členských krajín OECD bude „Environmentálna politika v post-COVID svete: zabezpečenie odolného a zdravého životného prostredia pre všetkých“. Ministri budú diskutovať aj o strate biodiverzity, plastovom odpade, škodách a stratách spôsobených klimatickou krízou či vplyve obchodu na životné prostredie. 🌍

#mžpsr #OECD #environment #životnéprostredie

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *