🚌 PREČO SA RUŠIA NIEKTORÉ ŠKOLSKÉ AUTOBUSY ČI LINKA DO HAINBURGU? Autobusový dopravca Slovak Lines oznámil, že ruší niektoré ško…

🚌 PREČO SA RUŠIA NIEKTORÉ ŠKOLSKÉ AUTOBUSY ČI LINKA DO HAINBURGU?
Autobusový dopravca Slovak Lines oznámil, že ruší niektoré školské autobusy, spoje v mestskej hromadnej doprave či linku do Hainburgu. To všetko dosiaľ zabezpečoval dopravca na základe osobitných zmluvných vzťahov ako komerčnú službu. Išlo teda o jednostranné rozhodnutie autobusového dopravcu Slovak Lines. Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej kompetencii prímestskú dopravu a upozorňuje, že na rušenie spomenutých spojov nemá žiaden dosah. Tieto kroky taktiež nesúvisia ani so zmenou dopravcu od 15.novembra, pretože samosprávny kraj tieto linky doteraz neprevádzkoval ani nefinancoval.

Podrobnosti sa dozviete tu:
https://bit.ly/3wmRuQC

👫 Školské spoje sú osobitnou pravidelnou autobusovou prepravou, kde sa uzatvára zmluvný vzťah medzi objednávateľom (školou alebo obcou) a poskytovateľom (dopravcom). Ak má škola záujem o zabezpečenie tejto služby, bude potrebné uzatvoriť nový zmluvný vzťah s akýmkoľvek dopravcom. Ideálne s takým, ktorý službu autobusovej dopravy v regióne poskytuje. Tým môže byť aj akýkoľvek miestny podnikateľ v autobusovej doprave.

🏢 Mestskú hromadnú dopravu v kraji, jej prevádzku si môže objednať len mesto. Týka sa to Bratislavy, Malaciek, Senca, či Pezinka. Mestá tiež vydajú vlastné licencie a cestovné poriadky. V prípade záujmu môžu byť ich nové linky aj naďalej súčasťou Integrovaného dopravného systému (IDS BK) so všetkými výhodami čo s tým súvisia.

🌎 Možnosti prevádzky cezhraničných spojov do Hainburgu a do Rajky budeme v najbližšej dobe analyzovať. Budeme skúmať najmä záujem o túto službu, doterajšiu vyťaženosť, dopravnú obslužnosť i finančné dopady na rozpočet. Pre objednávanie cezhraničnej dopravy vo verejnom záujme je dôležitý aj záujem partnerov na druhej strane hranice o spolufinancovanie takejto linky.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *