­čÜ▓ Cyklodoprava je jednou zo ┼íanc├ş, ktor├║ Slovensko doteraz nedok├ízalo naplno vyu┼żi┼ą. Rob├şm v┼íetko preto, aby t├íto ┼íanca nezostal…

­čÜ▓ Cyklodoprava je jednou zo ┼íanc├ş, ktor├║ Slovensko doteraz nedok├ízalo naplno vyu┼żi┼ą. Rob├şm v┼íetko preto, aby t├íto ┼íanca nezostala prem├írnen├í.

Sama som v├í┼íniv├í cyklistka ÔÇô ─Źi u┼ż v meste, alebo na hor├ích ÔÇô a ve─żmi dobre viem, ak├Żm probl├ęmom cyklisti, ale aj ostatn├ş ├║─Źastn├şci cestnej prem├ívky, ─Źelia.

Ak chceme, aby ─żudia viac vyu┼ż├şvali bicykel nielen v r├ímci ┼íportovania a z├íbavy, ale ako zmyslupln├║ alternat├şvu na cestu do pr├íce ─Źi do ┼íkoly, musia sa c├şti┼ą v prvom rade bezpe─Źne. Bezpe─Źnos┼ą cyklistov, chodcov i vodi─Źov je z├íklad!

┼Żia─ż, ro─Źne zahyn├║ na na┼íich cest├ích dve desiatky cyklistov. Vlani Slovensko ┼íokovala smr┼ą 24-ro─Źn├ęho deaflympionika Adri├ína Babi─Źa, ktor├ęho ┼żivot vyhasol pr├íve po─Źas tr├ęningu po zr├í┼żke s autom.

Preto potrebujeme modern├ę a bezpe─Źn├ę cyklotrasy ÔÇô v mest├ích aj mimo nich. Na nov├ę cyklocesty sme vy─Źlenili vy┼íe 21 mili├│nov ÔéČ a ─Ćal┼í├şch 10 mili├│nov eur ÔéČ pre samostatn├Ż projekt cyklotr├ís v N├írodnom parku Poloniny.

Rozvoj cyklodopravy m├í pre Slovensko ve─żk├Ż pr├şnos. Pom├íha nakopn├║┼ą cestovn├Ż ruch v regi├│noch aj tvorbu nov├Żch, kvalitnej┼í├şch pracovn├Żch miest. Je to ekologick├Ż sp├┤sob dopravy, ktor├Ż ┼íetr├ş ┼żivotn├ę prostredie a prispieva k ─Źistej┼íiemu ovzdu┼íiu. V podpore cyklodopravy budeme pokra─Źova┼ą, lebo to m├í zmysel.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *