🤝 SPOLUPRÁCA SO ZÁSTUPCAMI KULTÚRY POKRAČUJE So zástupcami kultúrnej obce spolupracujeme na tvorbe pandemických pravidiel už od…

🤝 SPOLUPRÁCA SO ZÁSTUPCAMI KULTÚRY POKRAČUJE

So zástupcami kultúrnej obce spolupracujeme na tvorbe pandemických pravidiel už od jari 2021. Spoločne sme vytvorili kultúrny semafor a všetky jeho následne prijaté verzie. Spolupráca pokračuje a vo štvrtok o 13:00 sa Natália Milanová – ministerka kultúry a zástupcovia kultúrneho odvetvia stretnú spoločne s premiérom Eduard Heger a ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským. Spoločne budú hľadať najlepšie riešenia, ktoré umožnia kultúre na Slovensku fungovať v rámci prebiehajúcej pandémie ochorenia COVID-19.

⚠️ PRAVIDLÁ PRE KULTÚRNE PODUJATIA

Už pri tvorbe prvého kultúrneho semafora v apríli 2021 sme spolupracovali so zástupcami kultúrneho sektora, aby sa praktické aspekty fungovania kultúrnych podujatí premietli do spoločných požiadaviek MK pri rokovaniach s konzíliom odborníkov. Podarilo sa nám vytvoriť predvídateľné pravidlá pre fungovanie kultúry, ktoré zabezpečovali bezpečnosť návštevníkov ale mali aj ekonomický zmysel pre ich organizátorov. Pri aktualizácii kultúrneho semafora v auguste sa nám podarilo presadiť aktualizované podmienky, na základe ktorých by kultúra bola otvorená aj v čiernych okresoch.

🟢 Po poslednom prijatom lockdowne z dôvodu delta variantu vírusu, ktorý pozastavil platnosť kultúrneho semaforu, prichádza k otváraniu kultúry opäť aspoň v obmedzenom režime pre očkovaných a prekonavších a to až do výšky 50% kapacity priestorov. Vieme, že organizácia kultúrnych podujatí si zaslúži opäť predvídateľné pravidlá, ktoré budú vychádzať z konsenzu epidemiológov, odborníkov MZ a spoločných požiadaviek ministerstva kultúry i zástupcov KKP. Urobíme pre to všetko, čo bude v našich silách.

➡️ https://bit.ly/TS_kapacita_podujati

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *