🧪 Ľuďom nad šesťdesiat rokov odporúčame využiť ich nárok na bezplatný PCR test, keď majú podozrenie z ochorenia Covid – 19. Výs…

🧪 Ľuďom nad šesťdesiat rokov odporúčame využiť ich nárok na bezplatný PCR test, keď majú podozrenie z ochorenia Covid – 19.

Výsledky PCR testu sú spravidla známe do 24 hodín – skoré testovanie je pritom veľmi dôležité pre nasadenie adekvátnej liečby.

Využívanie štátom hradeného PCR testovania je pri ohrozených skupinách dvojnásobne dôležité. V prípade podozrení či prvých príznakov Covidu odporúčame využiť túto možnosť čo najskôr.

Vďaka skorému potvrdeniu ochorenia je totiž možné omnoho efektívnejšie nasadiť vhodnú liečbu. Príkladom je podávanie lieku Lagevrio s účinnou látkou molnupiravir.

Vďaka PCR testovaniu je možné liek predpisovať priamo pacientom, ktorí Lagevrio potrebujú, vyhnúť sa hromadeniu liečiva „do zásoby“ či predpisovaniu z preventívnych dôvodov.

O absolvovanie PCR testu môžete požiadať tu:

https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-patient-form_pcr.php

V prípade pozitívneho výsledku je potrebné kontaktovať lekára telefonicky a konzultovať s ním svoj zdravotný stav. Zoznam miest, kde sa dá PCR vyšetrenie absolvovať, je dostupný, napríklad, na stránke www.e-vuc.sk.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.