🩸 MILÍ PRIATELIA Z MARTINA A OKOLIA 🩸 Univerzitná nemocnica Martin má akútny nedostatok krvi. Preto prosí pravidelných darcov, …

🩸 MILÍ PRIATELIA Z MARTINA A OKOLIA 🩸

Univerzitná nemocnica Martin má akútny nedostatok krvi. Preto prosí pravidelných darcov, prvodarcov, pracovné kolektívy, zamestnancov mestského úradu, policajtov i hasičov, aby prišli darovať krv na pracovisko Národnej transfúznej služby v Martine.

Pracovníci NTS vykonávajú odbery medzi 07:00 – 14:00. Ak ste po očkovaní, môžete darovať krv 14 dní po aplikácii očkovacej dávky Pfizer/BioNTech, Moderna alebo 28 dní po aplikácii očkovacej dávky Astra Zeneca, Johnson&Johnson, Sputnik V.

https://www.unm.sk/univerzitna-nemocnica-martin-bojuje-s-nedostatkom-krvi

Spotreba krvi je veľká. Každoročne sa na Slovensku podá 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek, a to pre obete úrazov a nehôd, ľudí podstupujúcich operácie, pacientom liečiacim sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek a podobne.

Aktuálne do 19. novembra prebieha akcia Študentská kvapka krvi, ktorá sa tento rok nesie v duchu slov Zuzany Smatanovej: „Podaj mi ruku, chcem mať kontakt so životom“. Preto ak patríte medzi mladšie ročníky a chceli by ste sa stať prvodarcom, aj vaša krv môže pomôcť pri tomto akútnom nedostatku najvzácnejšej tekutiny sveta.

Všetko o darovaní krvi nájdete na: https://www.ntssr.sk/.
📷 TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *