3 POZNÁMKY K POUKAZOM PRE SENIOROV 👉 Ak minister financií nájde 500 miliónov eur na očkovacie poukazy pre seniorov, mal by oka…

3 POZNÁMKY K POUKAZOM PRE SENIOROV

👉 Ak minister financií nájde 500 miliónov eur na očkovacie poukazy pre seniorov, mal by okamžite nájsť peniaze aj pre vyčerpaných a poddimenzovaných zdravotníkov, ktorí postupne opúšťajú krajinu.

👉 Seniorom treba namiesto sľubovania holubov na streche dať značnú časť príspevku do rúk.

K poukazom pre očkovaných seniorov nad 60 rokov z dielne Igora Matoviča uvádzame 3 poznámky:

✅ 1⃣ ZÁVÄZKY VOČI ZDRAVOTNÍKOM

Kým sa vytvoria ďalšie záväzky, treba najskôr splniť tie minulé. Vláda ich má podľa KDH zvlášť voči zdravotníctvu.

➡ Lekárka a tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková:

👉 „Sme proti poukazom v tejto podobe, ak sa zároveň masívne nepodporia aj lekári a zdravotníci. Dnes vysilení a demotivovaní padajú na kolená, aby z posledného udržali kolabujúci systém v štáte, kde si ich nevážia.

‼ Ak nevieme oceniť zdravotníkov počas vrcholiacej pandémie, keď masovo utekajú zo Slovenska, kedy inokedy? To, že na to nie sú prostriedky, je popri nápadoch s poukazmi iba výsmechom do tváre.

👉 KDH nie je proti podpore seniorov. Zvlášť, ak má povzbudiť k očkovaniu, ktoré vytrvalo propagujeme. Ale nemožno dlhodobým zlým prístupom vyháňať zdravotníkov z krajiny s odkazom, že v rozpočte na nich nezostalo adekvátne miesto, a zároveň finančne motivovať ľudí k očkovaniu. Pretože takýmto spôsobom sa onedlho môže stať, že ich nebude mať kto zaočkovať ani liečiť.“

✅ 2⃣ PRÍSPEVOK AJ PRIAMO DO RÚK

Nápad s poukazmi by mal zmysel, ak by sa okrem súbežnej podpory zdravotníkov nechala seniorom značná časť príspevku priamo v hotovosti resp. vyplatila priamo na účet.

➡ Predseda KDH Milan Majerský:

👉 „Seniori sami najlepšie vedia, na čo by potrebovali použiť peniaze. Ak ich máme skutočne motivovať, nebudujme zložitý systém poukazov pre oblasti, kde ich možno nepoužijú. Ale dajme im značnú časť príspevku do rúk. Funkčné veci sú jednoduché a naši rodičia a starí rodičia si zaslúžia dôveru, že sa vedia sami dobre rozhodnúť.“

✅ 3⃣ NEZABUDNIME NA UŽ ZAOČKOVANÝCH

Návrh tiež zabúda na tých, ktorí sa už dali zodpovedne očkovať skôr a nespravodlivo ich vyraďuje z možnosti finančného príspevku oproti novým zaočkovaným.

👉 Spravodlivé je začať s vyplácaním príspevku tým seniorom, ktorí cítili zodpovednosť a nechali sa zaočkovať v predošlom období aj bez ohľadu na finančnú motiváciu.

✅ Pripomíname, že vláda by mala určite podporiť pandémiou zasiahnuté sektory, zamestnávateľov, zamestnancov i živnostníkov a veríme, že dôjde k rozumnej dohode pre účinnú pomoc.

Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.