30 ROKOV OD NAJTRAGICKEJŠEJ UDALOSTI V DEJINÁCH VÄZENSTVA Dnes je to presne 30 rokov, čo sa 7 väzňov pokúsilo o útek z leopoldo…

30 ROKOV OD NAJTRAGICKEJŠEJ UDALOSTI V DEJINÁCH VÄZENSTVA

Dnes je to presne 30 rokov, čo sa 7 väzňov pokúsilo o útek z leopoldovskej väznice. Túto krvavú cestu za slobodou, žiaľ, neprežili piati dozorcovia. Tragická udalosť zasiahla nielen rodiny obetí, ale aj samotný zbor a všetkých jeho príslušníkov, príslušníčky.

Pri pripomenutí si tohto smutného výročia som dnes navštívila väznicu v Leopoldove, aby som si uctila pamiatku tých, ktorí pri výkone svojej služby zaplatili tú najvyššiu cenu.

Túto príležitosť som však využila aj na to, aby som poďakovala príslušníkom, príslušníčkam a zamestnancom Zbor väzenskej a justičnej stráže za ich prístup a nasadenie pri zvládaní ťažkej pandemickej situácie, ktorá neobišla ani väzenstvo. Chcem veľmi jasne povedať, že zbor má moju plnú podporu. Naši príslušníci, príslušníčky robia skvelú prácu, bez ktorej by sme nemohli mať pokojný spánok. Chcem urobiť všetko preto, aby cítili, že si ich spoločnosť váži a toto musí reflektovať aj legislatíva.

Rovnako prirodzenou požiadavkou však i naďalej zostáva to najpodstatnejšie v činnosti zboru, a tým je sústavné zlepšovanie pri zaobchádzaní s odsúdenými a obvinenými. Verím, že naším spoločným záujmom je skvalitňovať činnosť zboru a som presvedčená, že spoločným úsilím sa nám to podarí. Považujem to za veľmi dôležité aj v záujme predchádzania nešťastných udalostí, ktoré by sme najradšej v histórii slovenského väzenstva nemali.

Autor správy, foto a správu publikoval Mária Kolíková on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *