AKo vyrobiť zo strany, ktorá ani neprešla parlamentnými voľbami najsilnejšiu stranu? Jednoducho. Dáte jej priestor v televíznych…

AKo vyrobiť zo strany, ktorá ani neprešla parlamentnými voľbami najsilnejšiu stranu? Jednoducho. Dáte jej priestor v televíznych diskusiách – najlepšie každý druhý týždeň na úkor všetkých ostatných strán, ktoré férovo a poctivo prešli parlamentnými voľbami.

Je dobrým zvykom v normálne fungujúcom mediálnom prostredí, že priestor v televíznych diskusiách je distribuovaný rovnomerne, podľa výsledkov vo voľbách, keďže o tom je politika. Ak chcete byť v politike, zúčastníte sa poctivo férových parlamentných volieb, v tom je predsa princíp parlamentnej demokracie. No v hlavnej diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza, mala najväčší priestor strana Hlas, ktorá parlamentnými voľbami vôbec neprešla. Strana Hlas mala v tejto relácii viac ako 50% zastúpenie, čiže predstavitelia Hlasu boli v tejto relácii v priemere každý druhý týždeň (!). Peter Pellegrini bol volebným lídrom Smeru, do parlamentu sa dostal na chrbte Smeru a pár týždňov po voľbách, keď si myslel, že Robert Fico ako politik skončil, zutekal aj s partiou jemu podobných biznismenov (Žiga) a oportunistov (Erik Tomáš). Napriek tomu, že je to strana, ktorá neprešla voľbami, je v televíznych diskusiách najčastejším hosťom. A to nehovorím o tom, že v prvej diskusnej relácii v Novom roku na Markíze nie je ani prezidentka, ani predseda parlamentu, ani premiér, ale zástupca politickej strany, ktorá ani neprešla voľbami.
To isté platí pre dnešnú diskusnú reláciu v RTVS o 5 minút 12, kde boli zástupcovia koaličných a opozičných strán, ktoré prešli voľbami a – veľké prekvapenie – zástupca strany Hlas, teda jediná strana z tejto zostavy, ktorá voľbami neprešla. V parlamente je však niekoľko podobných, síce čudných zoskupení, ktoré sú v rovnakej situácii ako strana Hlas. Neprešli voľbami, majú založenú svoju stranu a skladajú sa z poslancov, ktorí po voľbách, podobne ako Pellegrini, odišli z materských strán, na chrbte ktorých sa do parlamentu vyškrabali. Tí však v diskusií v RTVS dnes zastúpení neboli. Ak by niekto chcel argumentovať súčasnými prieskumami, je to pomýlený argument, všetci vieme, ako vyzerajú prieskumy a ako nakoniec dopadnú voľby, často úplne ináč… Preto v normálnej parlamentnej demokracii sú jediným relevantným prieskumom výsledky vo voľbách.
Dnes to vyzerá tak, že niektoré médiá si už vybrali politika, ktorého idú systémovo vyrábať. Ak ste v hlavných televíznych diskusiách každý druhý týždeň, percentá vám budú rásť aj keď ste celé roky v politike nič nespravili, len ste sa viezli na chrbtoch druhých. A to nehovorím o tom, že je to opozičná strana, ktorá parazituje na emócii únavy a frustrácie z pandémie, ktorú zneužíva na svoj politický prospech. SMER a Hlas majú dnes spoločne viac mediálneho priestoru v debatách, ako mal SMER pred odchodom Pellegriniho skupiny. Ficove slová o potrebe koalície SMERU a Hlasu ešte pred voľbami sa stávajú skutočnosťou, minimálne v mediálne priestore.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *