BONNIE A CLYDE PO SLOVENSKY: NITRIANSKI PMJ-ČKÁRI NAHÁŇALI ZDROGOVANÉHO MUŽA V PÁTRANÍ, VEDĽA NEHO SEDELA ŽENA, KTORÁ MALA BYŤ V…

BONNIE A CLYDE PO SLOVENSKY: NITRIANSKI PMJ-ČKÁRI NAHÁŇALI ZDROGOVANÉHO MUŽA V PÁTRANÍ, VEDĽA NEHO SEDELA ŽENA, KTORÁ MALA BYŤ V BASE

Nitrianski policajti PMJ boli počas služby vyslaní na preverenie oznámenia o vozidle značky VW Passat combi, striebornej farby s poľskými evidenčnými číslami. Vo vozidle sa mali nachádzať dve osoby, ktoré sa majú vydávať za iné osoby, nakoľko sú v pátraní.

Polícia SR – Nitriansky kraj

Na Levickej ulici v Nitre policajti žiadne také vozidlo nespozorovali, preto sa rozhodli skontrolovať úsek cesty od Nitry po Vráble. V obci Veľký Lapáš smerom na Nitru bolo uvedené vozidlo spozorované a okamžite sa za ním hliadka otočila. Policajti vozidlo začali prenasledovať na čo použili aj výstražné svetelné a zvukové zariadenie so znamením „STOP“. Vodič Passatu však pridával plyn, kľučkoval medzi vozidlami, agresívne jazdil a ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Vozidlo následne na kruhovom objazde Selenec odbočilo na R1 smer Bratislava, kde pokračovalo v agresívnej jazde. Hliadka oznámila operačnému dôstojníkovi, že vodič odmieta zastaviť, nereaguje na pokyn zastavenia, pričom im na pomoc prišli ďalšie dve hliadky.

Následne vozidlo zastavilo pri pravej krajnici pred zjazdom R1 Nitra – Juh.

Hliadka k vozidlu pristúpila takticky a pod hrozbou použitia zbrane vyzvala vodiča, aby vypol chod motora a vystúpil. Vodič ani spolujazdkyňa na opakované výzvy nereagovali a ostali vo vozidle sedieť. Následne po opakovanej výzve začali aj vodič aj spolujazdkyňa spolupracovať. Vodič vypol chod motora a vystúpil a spolujazdkyňa taktiež nakoniec z vozidla vystúpila. Muž policajtom tvrdil, že sa volá iným menom aké v skutočnosti má, že u seba nemá občiansky preukaz ako ani žiadne iné doklady, že nevie kedy sa narodil. Tiež im povedal, že policajtom utekal, lebo sa bál. Spolujazdkyňa uviedla tiež iné menom, akým sa skutočne volá.

Obidve osoby boli predvedené na Obvodné oddelenie PZ v Nitre, kde bola zistená totožnosť vodiča, ktorý ale stále tvrdil, že to nie je on, až kým nebola od operačného strediska zaslaná jeho fotografia. Nakoniec sa priznal, že je to on a nebude už ďalej klamať ani zavádzať, a že utekal kvôli pátraniu, ktoré je na neho vydané a ktorému sa snažil vyhnúť. Taktiež bola zistená aj totožnosť spolujazdkyne, ktorá nenastúpila do výkonu trestu odňatia slobody, ktorá povedala, že už nebude tiež klamať, že sme odhalili jej totožnosť a že je to ona. Osoba bola po potrebných procesných úkonoch eskortovaná do výkonu trestu odňatia slobody v Nitre.

Po vykonaných procesných úkonoch sa policajti s vodičom presunuli do Fakultnej nemocnice v Nitre na odber biologického materiálu, nakoľko vodič uviedol, že je užívateľom pervitínu a heroínu. Toxikologickým vyšetrením bolo zistené, že v organizme vodiča sa nachádzajú omamné a psychotropné látky a to amfetamín, metamfetamín, metadon a morfín.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *