CHCELI SI DOBIŤ KREDIT, NAMIESTO TOHO PRIŠLI O TISÍCE EUR PODVODNÍCI SKÚŠAJÚ ĎALŠIE TRIKY ☝💸 ➡ Nástrahy podvodných konaní číhaj…

CHCELI SI DOBIŤ KREDIT, NAMIESTO TOHO PRIŠLI O TISÍCE EUR
PODVODNÍCI SKÚŠAJÚ ĎALŠIE TRIKY ☝💸

➡ Nástrahy podvodných konaní číhajú na internete aj tam, kde by ste ich určite nečakali. Dva prípady, kedy došlo k zneužitiu platobných údajov pri dobíjaní kreditu evidujú policajti dvoch okresných riaditeľstiev.

➡ V oboch prípadoch poškodené predpokladali, že sa nachádzajú na stránke mobilného operátora, a preto pri kúpe kreditu jedna poškodená zadala prístupové údaje k jej internetbankingu a druhá poškodená si zvolila spôsob platby bankovým prevodom.

➡ Neznámy páchateľ po získaní prístupových údajov, následnou manipuláciou finančných prostriedkov pripravil poškodenú o 5000 €. V tejto súvislosti vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II začal trestné stíhanie pre zločin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku.

➡ V treťom bratislavskom okrese policajti prijali trestné oznámenie od poškodenej, ktorá si pri výbere spôsobu platby pri kúpe kreditu zvolila bankový prevod. Do pár minút jej prišla namiesto SMS o dobití kreditu správa o prevode 2 900 € v prospech neznámeho bankového účtu.

‼️‼️ Opätovne Vás upozorňujeme, aby ste boli opatrní a pozorní pri zadávaní platobných údajov na rôznych webových stránkach. Nikdy neposkytujte svoje prihlasovacie údaje do internetbankingu!

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *