ČO NA TOTO POVIE TRI A POL MILIARDY ZAOČKOVANÝCH ĽUDÍ? A my sa pýtame, kto si dá tú námahu napísať takéto hlúposti na papier, v…

ČO NA TOTO POVIE TRI A POL MILIARDY ZAOČKOVANÝCH ĽUDÍ?

A my sa pýtame, kto si dá tú námahu napísať takéto hlúposti na papier, vytlačí to, a polepí to po celom meste?

DEZINFORMÁCIE SA NEVYSKYTUJÚ LEN NA FACEBOOKU, ALE AJ V REÁLNOM ŽIVOTE

Už po niekoľkýkrát sa opakuje situácia, keď sa v slovenských uliciach objavujú letáky šíriace dezinformácie. Aktuálny príklad pochádza z Trnavy.

Je dôležité podotknúť, že podobné letáky sa na verejnosti objavujú už roky, no nie vždy súviseli s pandémiou. Podobné letáky hovorili napríklad o vraždách mobilnými sieťami, o spirituálnych záhadách, o konci sveta a podobne.

Je pravdepodobné, že takéto letáky pracne tvoria, tlačia a vylepujú osoby s nie dokonalým zdravotným, psychickým stavom. Preto ich konanie musíme brať so značnou rezervou, aj keď naďalej existuje riziko, že niekto podobným dezinformáciám uverí a na základe toho bude konať tak, že si ohrozí vlastný život a zdravie.

V uvedenom letáku sa nachádzajú najexponovanejšie nezmysly, aké sa dali napísať v súvislosti s pandémiou. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) bojuje proti pandémii a je asi prvou inštitúciou sveta, ktorá by dala všetko za to, aby sa súčasný stav skončil.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.