ĎALŠÍ ÚSTRETOVÝ KROK PRI POMOCI SENIOROM Ministerstvo financií SR predlžuje termíny v prípade pomoci pre seniorov 60+. Senior, …

ĎALŠÍ ÚSTRETOVÝ KROK PRI POMOCI SENIOROM

Ministerstvo financií SR predlžuje termíny v prípade pomoci pre seniorov 60+. Senior, ktorý absolvuje očkovanie do 31. januára, a to bez ohľadu na registráciu, získa pomoc vo výške 200 až 300 eur. Zároveň upozorňujeme, že ide z našej strany o posledné predĺženie lehôt. V prípade jednodávkovej vakcíny Janssen majú seniori stále čas na preočkovanie do 15. marca.

Seniori predstavujú z hľadiska ochorenia Covid-19 jednu z najohrozenejších skupín obyvateľstva. Opatrenie tak má potenciál prispieť nielen k záchrane mnohých ľudských životov, ale môže priniesť aj úsporu výdavkov na zdravotnú starostlivosť a zabrániť negatívnym vplyvom na finančné hospodárenie.

Ministerstvo financií zároveň upozorňuje, že ešte v decembri poslalo Slovenskej pošte zálohovú platbu vo výške 250 miliónov eur, ktorá je určená práve na pomoc seniorom. Rozhodne by sa tak nemalo stávať, že na pobočke Vám nevedia pomoc vyplatiť, keďže financií je dostatok pre všetkých, ktorým vznikol nárok.

#ministerstvofinanci #mfsr #pomocseniorom

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *