ĎALŠIE MASÍVNE OŠETROVANIE STROMOV ☝ Bezpečnosť na prvom mieste. Tentokrát ošetríme stromy na mestských cintorínoch, v kasárňac…

ĎALŠIE MASÍVNE OŠETROVANIE STROMOV

☝ Bezpečnosť na prvom mieste. Tentokrát ošetríme stromy na mestských cintorínoch, v kasárňach pod Zoborom a v areáloch materských škôl. V uplynulých dňoch primátor Nitry Marek Hattas podpísal hneď niekoľko dodávateľských zmlúv v celkovej hodnote viac ako 85-tisíc eur.

🌳 Tí, ktorí sledujete mestské médiá pravidelne viete, že prevádzkovej bezpečnosti drevín sa mesto venuje intenzívne. Pred časom sme urobili najmasívnejšie ošetrovanie stromov v histórii Mestského parku. Zo 400 stromov sme vtedy ošetrili až 162. Väčšinou išlo o orezy konárov a o úpravu ťažiska stromov. Tentokrát prišli na rad ďalšie lokality s výrazným pohybom peších. Celkovo sa pozrieme na viac ako 450 stromov. Pracovníci špecializovaných firiem urobia celú paletu zásahov, v závislosti od zdravotného stavu tej či onej dreviny.

👍 Pevne veríme, že aj vďaka tomuto kroku sa občania budú vo verejných priestoroch mesta Nitra cítiť zase o čosi bezpečnejšie.

🌳 162 stromov – Cintoríny Kynek, Chrenová, Staré mesto a Párovský cintorín
termín od 1. 3. do 31. 5. 2022

🌳 145 stromov v areáli kasární pod Zoborom
termín od 1. 3. do 31. 5. 2022

🌳 136 stromov v areáloch materských škôl
termín od 1. 3. do 30. 4. 2022

🌳 12 stromov – rez drevín, pagaštany
termín od 1. 3. do 31. 3. 2022

Foto: archív mesta Nitra

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *