DEMOKRACIA ZNAMENÁ SLOBODU, ALE AJ ZODPOVEDNOSŤ Budovanie demokracie, transatlantická spolupráca či záväzok Slovenska dodržiava…

DEMOKRACIA ZNAMENÁ SLOBODU, ALE AJ ZODPOVEDNOSŤ

Budovanie demokracie, transatlantická spolupráca či záväzok Slovenska dodržiavať pravidlá právneho štátu – to sú témy, o ktorých som hovoril na diskusii prestížneho amerického think-tanku The German Marshall Fund (GMF). Rozhovor sa konal niekoľko dní pred Samitom za demokraciu, na ktorom vystúpi aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Som si plne vedomý, že ako krajina stojíme pred výzvou, kedy môžeme dokončiť odkaz 17. novembra. Je pravdou, že dlhé roky sme neprijali žiadne významné reformy, a práve to je teraz jednou z našich najdôležitejších úloh. Jasne som zdôraznil, že naša vláda to s modernizáciou Slovenska myslí vážne. Reformy naviazané na Plán obnovy a odolnosti SR, či už ide o súdnu mapu, verejné obstarávanie, vzdelávanie a zelenú transformáciu vrátane dekarbonizácie nášho priemyslu, sú toho dôkazom.

Jedným z cieľov demokracie je naučiť ľudí ako majú myslieť, a nie čo si majú myslieť. Máme ambíciu stať sa lídrom v budovaní kultúry rešpektu a presadzovaní ľudských práv. GMF, rovnako ako mnohí partneri v zahraničí, veľmi oceňujú naše odhodlanie bojovať proti korupcii, urobiť zo Slovenska právny štát a realizovať dôležité reformy pre budúcnosť našej krajiny. Je to podľa nich inšpiratívne a výnimočné v regióne, aj vo svete.

Celú diskusiu si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/2xvf7qnJJIA

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.