DEZINFORMÁCIE NA SLOVENSKU V ROKU 2021: ĎAKUJEME ZA VAŠE TIPY NA HOAXY Policajný zbor zverejnil rozsiahlu Správu o dezinformáci…

DEZINFORMÁCIE NA SLOVENSKU V ROKU 2021: ĎAKUJEME ZA VAŠE TIPY NA HOAXY

Policajný zbor zverejnil rozsiahlu Správu o dezinformáciách na Slovensku v roku 2021 (https://www.minv.sk/?policia&subor=431583). V rámci seriálu vám prinášame postupne jej najzaujímavejšie súčasti.

Jedným z hlavných zdrojov získavania informácií o šírených dezinformáciách boli fanúšikovia a sledovatelia stránky „Hoaxy a podvody – Polícia SR“, ktorí s administrátormi stránky zotrvávali v pravidelnom kontakte a s dôverou sa modernou formou obracali na Policajný zbor. Odbor takýmto spôsobom vybavil viac ako 9 000 súkromných správ doručených od občanov (z toho 7 000 sa týkalo len hoaxov).

Okrem tipov na masovo šírené dezinformácie či pokusy o online podvody sa v správach často vyskytovali otázky ohľadom dôveryhodnosti šírených správ či bezpečnosti rôznych súťaží. Vďaka priamym odpovediam občanom Policajný zbor edukatívne vplýval na verejnosť v oblasti dezinformácií a mnohým ďalším včasným varovaním zachránil tisíce eur pred online podvodníkmi.

Neverte dezinformáciám ani v roku 2022. Sledujte Hoaxy a podvody – Polícia SR .

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.