DEZINFORMÁCIE NA SLOVENSKU V ROKU 2021: „DNES HOAX, ZAJTRA PRAVDA“ Policajný zbor zverejnil rozsiahlu Správu o dezinformáciách …

DEZINFORMÁCIE NA SLOVENSKU V ROKU 2021: „DNES HOAX, ZAJTRA PRAVDA“

Policajný zbor zverejnil rozsiahlu Správu o dezinformáciách na Slovensku v roku 2021 (https://www.minv.sk/?policia&subor=431583). V rámci seriálu vám prinášame postupne jej najzaujímavejšie súčasti.

Osobitnou komunikačnou taktikou tvorcov a šíriteľov dezinformácií sa stalo spojenie „Dnes hoax, zajtra pravda“, ktoré v popularite používania predbehlo termín „nulitný“, šírený najmä v roku 2020. Spojenie „Dnes hoax, zajtra pravda“ sa stalo nástrojom na retrospektívne vytváranie hoaxov. Napríklad, konkrétne osoby informovali, že Policajný zbor v minulosti označil očkovacie preukazy za hoax, a teda po zavedení Covid-passov sa ukázalo, že Policajný zbor v minulosti zavádzal. Nič také sa nestalo, Policajný zbor nikdy nehovoril o dezinformácii v súvislosti s očkovacími preukazmi. Na základe tohto poznatku bola vytvorená samostatná informačná kampaň poukazujúca na retrospektívne vytváranie hoaxov.

Neverte dezinformáciám ani v roku 2022. Sledujte Hoaxy a podvody – Polícia SR .

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *