DNES JE TO ROK OD UVÄZNENIA A. NAVAĽNÉHO PO VYKONŠTRUOVANOM PROCESE ❗ Prípad Alexeja Navaľného je len jeden z mnohých, kedy sú …

DNES JE TO ROK OD UVÄZNENIA A. NAVAĽNÉHO PO VYKONŠTRUOVANOM PROCESE ❗

Prípad Alexeja Navaľného je len jeden z mnohých, kedy sú predstavitelia ruskej opozície zastrašovaní, ich základné práva sú popierané a neraz sú aj zavraždení.

👉 V tomto kontexte je návšteva Maroša Žilinku v Rusku a podpísanie akejsi dohody o spolupráci nielen prejavom nekultúrnosti a medzinárodnou hanbou, ale aj štátno-bezpečnostným rizikom pre Slovensko.

👉 SaS dlhodobo presadzuje reformu prokuratúry na štátne zastupiteľstvo, alebo aspoň okresanie právomocí vedenia prokuratúry tak, aby prokuratúra prestala byť „štát v štáte“.

👉 Za tým účelom SaS v nedávnej minulosti navrhovala zrušenie oprávnenia generálneho prokurátora „oslobodzovať“ obvinených namiesto súdu tak, ako to zodpovedá programovému vyhláseniu vlády.

👉 Taktiež sme predložili návrh úpravy disciplinárneho poriadku Najvyššieho správneho súdu tak, aby existovala reálna možnosť disciplinárne stíhať aj generálneho prokurátora, čo však bolo vetované zo strany Sme rodina. Aj preto sme nakoniec podali s kolegami z OĽaNO návrh Ústavnému súdu, ktorého cieľom je objasniť oprávnenia generálneho prokurátora oslobodzovať obvinených.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *