DO OBCHODU SA VYBRAL SO 1️⃣7️⃣ KS FALOŠNÝCH 500 € BANKOVIEK 💸 👉Až 15 ročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny p…

DO OBCHODU SA VYBRAL SO 1️⃣7️⃣ KS
FALOŠNÝCH 500 € BANKOVIEK 💸

👉Až 15 ročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny pred súdom 37-ročnému Ivanovi K., občanovi Ukrajiny, ktorý sa od roku 2019 zdržiaval na Slovensku na základe povolenia k pobytu v SR. Tomu vzniesol obvinenie vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky v súvislosti s prípadom, ku ktorému došlo koncom minulého týždňa v potravinách na Račianskej ulici.
👉Podľa doterajších informácii mal obvinený v popoludňajších hodinách dňa v piatok (18.03.2022) zaplatiť za nákup falošnou bankovkou v nominálnej hodnote 500 ,-€. Pri platení bola v potravinách vykonaná orientačná skúška s pozitívnym výsledkom. Na miesto bola privolaná hliadka policajného zboru, ktorej muž dobrovoľne vydal ďalších 16 ks falošných bankoviek, každú v nominálnej hodnote 500 ,-€. Muž bol obmedzený na osobnej slobode a za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov predvedený na príslušný policajný útvar. Bankovky boli zaistené a následne zaslané k odbornému posúdeniu Národnej banke Slovenska. Jej posudok preukázal, že sa jednalo o falzifikáty so stupňom nebezpečnosti 2 – nebezpečný falzifikát.
👉Po vykonaní potrebných úkonov a vznesení obvinenia bol Ivan umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľom bol spracovaný aj podnet k jeho väzobnému stíhaniu.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *