DOHLIADALI NA BEZPEČNOSŤ ĽUDÍ NA ZHROMAŽDENÍ, SKONČILI S POPÁLENINAMI PO EXPLÓZII PYROTECHNIKY ✅Policajti Krajského riaditeľstv…

DOHLIADALI NA BEZPEČNOSŤ ĽUDÍ NA ZHROMAŽDENÍ,
SKONČILI S POPÁLENINAMI PO EXPLÓZII PYROTECHNIKY

✅Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave dohliadali v priebehu včerajšieho dňa v súvislosti s verejnými zhromaždeniami na bezpečnosť ich účastníkov, ako aj na verejný poriadok.
✅Do bezpečnostného opatrenia boli zaradení aj policajti antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Ich úlohou bolo konštruktívne komunikovať so zúčastnenými, predchádzať prípadným konfliktným a agresívnym prejavom správania. Práve jeden z členov antikonfliktého tímu, spolu s policajtom Mestská polícia Bratislava, sa stali obeťou explózie pyrotechnického predmetu, ku ktorej došlo krátko po 18.30 h v blízkosti Úradu vlády SR.
✅Doposiaľ neznámy páchateľ hodil z davu účastníkov zhromaždenia v blízkosti parku na námestí Slobody smerom k policajtom guľový predmet so zapáleným knôtom, ktorý explodoval. Horiace úlomky tohto predmetu spôsobili dvom policajtom zranenia vo forme popálenín, ktoré si vyžiadali ošetrenie v zdravotníckom zariadení. Zároveň došlo aj k poškodeniu odevných zvrškov daných policajtov. Na osobnej slobode bol v blízkosti miesta tejto udalosti obmedzený 36-ročný muž. Toho policajti eskortovali za účelom vykonania ďalších procesných úkonov na policajné oddelenie.
✅Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa. Nakoľko k spáchaniu skutku došlo v zmysle zákona závažnejším spôsobom konania – so zbraňou, hrozí páchateľovi v prípade preukázania viny pred súdom, trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *