DRAHÁ PRÍUČKA, ZA KTORÚ ZAPLATILI 1725 € 💸💸 ➡️ Podvodníci využili na páchanie trestných činov ďalšiu možnosť a spolu s ňou pri…

DRAHÁ PRÍUČKA, ZA KTORÚ ZAPLATILI 1725 € 💸💸

➡️ Podvodníci využili na páchanie trestných činov ďalšiu možnosť a spolu s ňou pribudli i ďalší ľudia, ktorých obrali o peniaze. Tentokrát neznámi páchatelia ponúkali prostredníctvom ubytovacieho portálu prenájom bytu.

➡️ Počas predošlých dní sme zaznamenali v dvoch bratislavských okresoch rovnaké scenáre podvodov. V oboch prípadoch sa obeťami stali 21-ročné ženy, ktoré mali záujem o prenájom bytu v jednej z rezidencií v prvom bratislavskom okrese.

➡️ Od oboch záujemkýň neznáma osoba vylákala sumu v hodnote 1725 € s odôvodnením, že tento poplatok slúži iba na to, aby si bola istá, že majú o byt seriózny záujem. Uistila ich, že v prípade ak by sa im byt nepáčil, tak im peniaze vráti. Z toho dôvodu poškodené zaslali požadovanú sumu na účet menom Jenny Wulfhekel. Zároveň si dohodli termín a miesto obhliadky. Poškodené sa v určenom čase dostavili na adresu bytu, o ktorý mali záujem. Neznámy ,,majiteľ bytu“ však neprišiel, a keď ho kontaktovali, tak na správy neodpovedal. Týmto konaním neznámy páchateľ spôsobil obom ženám škodu vo výške 1725 €.

☝️ Opäť Vás upozorňujeme, aby ste v žiadnom prípade neposielali peniaze pred obhliadkou bytu a osobným kontaktom s vlastníkom bytu. Buďte obozretní a informácie na internete si overujte!

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.