FALOŠNÝ PRACOVNÍK BANKY Z NEJ VYMÁMIL VŠETKO ČO CHCEL: SENIORKA PRIŠLA O NEUVERITEĽNÝCH 30 000 EUR Bratislavská polícia rieši p…

FALOŠNÝ PRACOVNÍK BANKY Z NEJ VYMÁMIL VŠETKO ČO CHCEL: SENIORKA PRIŠLA O NEUVERITEĽNÝCH 30 000 EUR

Bratislavská polícia rieši prípad, v ktorom prišla seniorka o obrovskú sumu peňazí.

Polícia SR – Bratislavský kraj

Akože zamestnanec banky zavolal dôverčivej seniorke, pričom v duchu akejsi pomoci zvrátiť „vyššiu transakciu“, o ktorú mala poškodená akože prísť od nej vylákal prihlasovacie údaje do internet bankingu a následne aj číslo pridelenej karty k bankovému účtu. Ďalšou jeho požiadavkou bolo aj rodné číslo a po vygenerovaní bankou aj zabezpečovací kód.

Dôverčivá seniorka všetky vyššie uvedené údaje poskytla a následne ju doposiaľ neznámy páchateľ okradol o sumu v celkovej výške 30.000,-€, ktorú mala na svojom bankovom účte.

👮RADY POLÍCIE:

1. V prípade takýchto telefonátov neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom.

2. banka nikdy nežiada obdobné autentifikačné údaje od klienta telefonicky, fakultatívne vyžaduje iba osobné údaje pre identifikáciu klienta, avšak nikdy nie konkrétny údaj ku konkrétnej službe, či produktu.

3. V prípade, ak si Vám neznáma osoba telefonicky pýta Vaše údaje k platobným kartám a údaje k službe internetbanking, alebo prihlasovacie údaje a heslo, neposkytujte ich!

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *