HRA NA PORUČÍKA MARTINČEKA SA 23-ROČNÉMU ANTONIOVI NEVYPLATILA POLICAJTI HO VYPÁTRALI 👌 🚨 Ďalší úspešne objasnený prípad podvo…

HRA NA PORUČÍKA MARTINČEKA SA 23-ROČNÉMU ANTONIOVI NEVYPLATILA
POLICAJTI HO VYPÁTRALI 👌

🚨 Ďalší úspešne objasnený prípad podvodu spáchaného na senioroch si môžu pripísať policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II. Tí vďaka intenzívnej práci odhalili identitu falošného poručíka Martinčeka, ktorý telefonicky kontaktoval 68-ročnú seniorku a vylákal od nej 10 000 €. Tie získal tým, že poškodenú informoval o skupine zlodejov, ktorá ju a jej manžela chce okradnúť. Z toho dôvodu jej odporučil, aby svoje našetrené peniaze vybrala z banky a následne ich odložila na dohodnuté miesto.

🚨 Vystrašená seniorka postupovala podľa jeho pokynov a obálku s peniazmi odložila za garážami v jednej z ulíc v Ružinove. Stres u poškodenej podvodník zvyšoval aj tým, že poškodená po uložení finančnej hotovosti musela z miesta rýchlo utiecť smerom k banke. Tam mala počkať na hliadku polície, ktorá jej peniaze prinesie naspäť, pretože bandu zlodejov už chytili.

🚨 Po telefonáte na linku 158 a následnom príchode hliadky polície seniorka zistila, že sa stala obeťou podvodu.

🚨 Po dôkladnom zadovážení dôkaznej situácie bolo 23-ročnému Antoniovi, ktorý vystupoval pod identitou policajta a okradol 68-ročnú seniorku o 10 000 € zo strany vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II vznesené obvinenie vo veci zločinu podvodu.

⚠️ V tejto súvislosti odporúčame seniorom nasledovné:
✅ aby telefonický rozhovor s neznámou osobou, ktorá im oznámi, že ich príbuzný mal dopravnú nehodu, prípadne sa vydávajú za príbuzného, ihneď ukončili a informácie si overili u svojich blízkych, ktorým dôverujú
✅ aby nevyberali svoje finančné úspory pre cudzie osoby zo svojich účtov a nedávali peniaze osobám, ktoré nepoznajú,
✅ aby nevpúšťali cudzie osoby na svoj pozemok, do svojich príbytkov,
✅ aby v týchto prípadoch, alebo aj v iných prípadoch, kedy majú podozrenie z podvodného konania, ihneď kontaktovali Policajný zbor na čísle 158.

⚠️ Zároveň Vás žiadame, aby ste o spôsoboch podvodných konaní informovali aj svojich starších príbuzných, ktorí nemajú prístup na internet!

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *