HROMADNÉ PODUJATIA BUDÚ V REŽIME OP ✅ Po dlhých týždňoch, počas ktorých boli hromadné podujatia pandémiou pozastavené, priniesl…

HROMADNÉ PODUJATIA BUDÚ V REŽIME OP ✅

Po dlhých týždňoch, počas ktorých boli hromadné podujatia pandémiou pozastavené, priniesla vláda bezpečný plán pre ich opätovné naštartovanie. Mojou prioritou vždy bola, je a bude ochrana životov a zdravia občanov. Na druhej strane, plne rozumiem požiadavkám na otvorenie športových, kultúrnych alebo iných hromadných podujatí. Som rád, že sa našim rezortom, najmä ministerstvu zdravotníctva, kultúry a školstva, vedy, výskumu a športu podarilo nájsť kompromisné a bezpečné riešenie s prihliadnutím na aktuálnu epidemickú situáciu.

Dnes sme na vláde schválili uvoľnenie podmienok pre hromadné podujatia. Konať sa budú v režime OP a podľa rozdelenia do 3 kategórií:

🔹 nízko rizikové hromadné podujatia – 100 osôb alebo maximálne 50% kapacity,

🔹 stredne rizikové hromadné podujatia – 100 osôb alebo maximálne 25% kapacity,

🔹 vysoko rizikové hromadné podujatia – maximálne 20 osôb a povinný zoznam účastníkov.


Dovoľte mi, aby som sa poďakoval všetkým organizátorom akýchkoľvek hromadných podujatí za vaše doterajšie rešpektovanie platných opatrení. Viem, že pandémia má likvidačný vplyv na vaše “remeslo” a hlboko sa dotkla vašej práce. Preto verím, že dnešný deň bude pre vás nádejou. Prosím, zostaňme naďalej zodpovední.

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *