https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1082752192552647

https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1082752192552647

MORÁLNE DNO SA VOLÁ „EVA MRÁZIK“: ZOMREL MLADÝ ČLOVEK, EVA ZA TÝM VIDÍ VAKCINÁCIU, NAHNEVANÍ POZOSTALÍ REAGUJÚ

Hoaxeri nemajú žiadne zábrany. Účet pod názvom „Eva Mrázik“ a ďalšie účty šíra informáciu, podľa ktorej zomrel istý Tomáš Fulier. K smrti malo dôjsť hneď po očkovaní v čakárni. Na záver nechýba prídavok o tom, ako je očkovanie nebezpečné.

Na tento status ste nás mnohí upozornili. Písali nám ľudia, ktorí Tomáša nepoznali, ale aj jeho známi. Vďaka nim sme sa rýchlo spojili s pozostalou rodinou a zistili sme od nej tieto informácie:

➡ Na základe informácií od príbuzných uvedená osoba zomrela dňa 10.11. v nemocnici, deň potom, čo došlo k infarktu a krvácaniu do mozgu (mŕtvici). Napriek snahe lekárov sa kritický stav nezmenil a došlo k úmrtiu. Osoba bola podľa svojich príbuzných očkovaná na jar, test v sanitke ukázal negatívny výsledok. Úmrtie osoby nemalo nič spoločné s očkovaním.

Pozostalí sú veľmi nahnevaní, že sa na antivakcinačnú kampaň zneužíva meno ich príbuzného. Pritom ešte len dnes je pohreb. Hoaxeri nemajú žiadnu úctu k ľudskému životu. Je to absolútne morálne dno, keď rodina okrem nevyhnutností ohľadom poslednej rozlúčky musí riešiť komentáre na internete…

Rodine sme odporučili podať trestné oznámenie, aby Polícia Slovenskej republiky mohla oficiálne preveriť, či išlo alebo nešlo o trestný čin.

🖤 Rodine ešte raz vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Veríme, že takéto odporné konanie na sociálnych sieťach nenaruší ich smútok za mladým človekom. Chceme sa im zároveň poďakovať za rýchlu spoluprácu, bez ktorej by sme tento hoax nedokázali tak promptne vyvrátiť.

Zdroje hoaxov:

https://www.facebook.com/eva.mrazik.520/posts/941909080063971

https://www.facebook.com/daniela.Bezmena/posts/4352852058103491

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *