HUMAN FORUM 2021 – ôsmy ročník ľudskoprávneho fóra | Banská Bystrica

HUMAN FORUM 2021 BUDE O POSILŇOVANÍ LOKÁLNYCH DEMOKRACIÍ

Je známe, že dodržiavanie ľudských práv v krajine dosahuje takú úroveň, na akej úrovni sa dodržujú ľudské práva najmenej rešpektovanej skupiny. Aj v súčasnosti stále rezonujú v spoločnosti rastúce tendencie extrémistického správania sa niektorých skupín spoločnosti voči rôznym minoritám. Občianska spoločnosť, ktorá stavia na princípoch tvorby tolerantných lokálnych komunít, môže zmierňovať dopady tohto správania.

Posilňovanie lokálnych demokracií ako prevencia rastu extrémizmu – je názov ôsmeho ročníka ľudskoprávneho fóra „HUMAN FORUM – Demokracia v ohrození?“, ktorý sa uskutoční v našom meste v dňoch 24. a 25. novembra. O nastolených aktuálnych témach a otázkach budú účastníci fóra diskutovať bez predsudkov, nenávistných prejavov a dohadov založených výlučne na dojmoch a emóciách.

Bližšie informácie vrátane programu podujatia nájdete na webe mesta.

Pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej, predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Jána Luntera, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, rektora Univerzity Mateja Bela Vladimíra Hiadlovského, dekana Fakulty polit… Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *