Inaugurácia prezidenta Slovenskej republiky prinesie v Bratislave viacero dopravných obmedzení

Inaugurácia prezidenta Slovenskej republiky prinesie v Bratislave viacero dopravných obmedzení. Verejnosť vyzývame k ohľaduplnosti a trpezlivosti. Na bezproblémový priebeh podujatia bude dohliadať aj mestská polícia. ⬇️⬇️⬇️

🔵 V sobotu, 15. júna 2024, výrazne posilňujeme hliadky mestskej polície v uliciach Bratislavy.
🔵 Mestskí policajti a policajtky budú plniť úlohy v spolupráci s Policajným zborom a Úradom pre ochranu ústavných činiteľov v súvislosti so zabezpečovaním poriadku na dopravných komunikáciách a parkoviskách, kde je, z dôvodu bezpečnostných opatrení, požadované vylúčenie verejnej dopravy a zákaz parkovania.
🟠 Obmedzenia v súvislosti s parkovaním vozidiel sa dotknú predovšetkým Starého Mesta, konkrétne Jesenského ulice, Medenej, Mostovej a Kapitulskej ulice, Námestia Ľudovíta Štúra, Rudnayovho námestia, ako aj časti ulice Palisády.
🟠 S obmedzeniami parkovania počítajte aj v okolí hradu Devín.
🟠 Uzatvorená je tiež Grasalkovičova záhrada.
🟡 V sobotu v čase od 7:00 približne do 13:30 bude cestná premávka, vrátane električiek, vylúčená na Jesenského a Mostovej ulici, Námestí Ľudovíta Štúra a Rázusovom nábreží.
🟡 V čase približne od 12:30 do 15:30 počítajte s obojsmernou uzáverou od Mosta SNP po Hodžovo námestie. Zjazd bude umožnený z Mostu SNP v smere z Petržalky na Vajanského nábrežie a výjazd na Most SNP bude z nábrežia v smere do Petržalky.
🟡 K čiastočným obmedzeniam v cestnej premávke dôjde v čase približne od 16:30 do 18:00 aj na diaľničnom obchvate Bratislavy v úseku Letisko M. R. Štefánika po križovatku diaľnice D2/D4 ako aj v okolí Bratislavského hradu, hradu Devín a Mohyly generála Milana Rastislava Štefánika.
🟢 Verejnosti veľmi odporúčame, pokiaľ je to možné, vyhnúť sa uvedeným lokalitám a na presun po meste využiť alternatívne trasy. Zároveň prosíme o rešpektovanie pokynov štátnej a mestskej polície.
🟣 Dopravný podnik Bratislava upravuje premávku niektorých liniek MHD. Viac informácií nájdete na https://dpb.sk/inauguracia
🔴 V prípade ak sa stanete svedkami narúšania verejného poriadku alebo páchania akéhokoľvek iného protiprávneho konania, bezodkladne nás kontaktujte prostredníctvom nepretržite fungujúcej linky📞159. Osloviť môžete aj niektorú z našich hliadok priamo teréne.

📸 Ilustračná foto

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *