KALENDÁR MV SR SA PRVÝKRÁT DOSTÁVA DO PREDAJA, VÝŤAŽOK PÔJDE DO NEMOCNÍC Ministerstvo vnútra SR po prvýkrát ponúka verejnosti m…

KALENDÁR MV SR SA PRVÝKRÁT DOSTÁVA DO PREDAJA, VÝŤAŽOK PÔJDE DO NEMOCNÍC

Ministerstvo vnútra SR po prvýkrát ponúka verejnosti možnosť zakúpiť si nástenný kalendár rezortu vnútra. Výťažok z predaja bude venovaný Detským fakultným nemocniciam v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici, ktoré dlhodobo zamestnanci rezortu vnútra podporujú. Po niekoľkoročnej sérii kalendárov s fotografiami našich zložiek a útvarov prichádzame v kalendári na rok 2022 s ďalšou novinkou. Kalendár je tentokrát ilustrovaný, autorom kresieb je legendárny slovenský maliar a ilustrátor Jozef Danglár Gertli.

Cez vycibrené detaily kresieb na 14 stranách má verejnosť možnosť spoznať prácu na ministerstve vnútra, ťažké i naoko ľahké životné situácie uvidieť v inom svetle. Jednotlivé obrazy sú perforované, je možné si ich uchovať ako nadčasové originály legendárneho Danglára. Ilustrácie sa tematicky viažu k sviatku či svetovému dňu v danom mesiaci.

Kalendárom sme chceli ukázať, že v štátnej správe robí veľa ľudí, ktorí si zaslúžia pozornosť. Ľudí, ktorí sú schovaní za nie vždy lichotivým označením štátny zamestnanec. Ministerstvo vnútra je pritom práve rezort s najširším spektrom pôsobnosti, čo si vyžaduje veľkú škálu povolaní: policajt, hasič, horský záchranár, úradník, ochrankár, správca eurofondov, pilot, špičkový zdravotník, duchovný, profesionálny športovec, hudobník či správca štátnej hranice.

Títo ľudia zažívajú pri práci rôzne situácie a emócie: záchrana života, hnev, opovrhnutie, smrť, pomoc azylantom, agresivita, spomienky, zneužívanie na množstvo spôsobov, oheň, odhodlanie zvíťaziť, slzy či melódie orchestra.

Kalendár je dostupný pre verejnosť v kníhkupectvách Martinus, Panta Rhei a Artfórum.
https://www.martinus.sk/?uItem=1249253

https://www.pantarhei.sk/341240-nastenny-kalendar-mv-sr-na-rok-2022-ministerstvo-vnutra-sr-danglar-gertli-jozef
https://www.artforum.sk/katalog/162207/nastenny-kalendar-mv-sr-na-rok-2022

Tu si ho môžete prelistovať:
https://www.facebook.com/ministerstvovnutraSR/videos/579700089753720/

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *