Klamstvá Slovensku nepomôžu V denníku SME vyšiel komentár od zástupcu šéfredaktorky, že devastácia krajiny za tejto vlády sa ro…

Klamstvá Slovensku nepomôžu

V denníku SME vyšiel komentár od zástupcu šéfredaktorky, že devastácia krajiny za tejto vlády sa rovná devastácii krajiny za Fica a prestáva vidieť rozdiely. Pripomeňme si, v čom spočívala devastácia krajiny za Fica. Podľa svedectiev spolupracujúcich obvinených sa na Úrade vlády mala stretávať organizovaná skupina – najvyšší ústavní činitelia, s ľuďmi blízkymi podsvetiu a s vysokými predstaviteľmi polície, kde sa mali dohadovať, ktorého nepohodlného občana/novinára/podnikateľa/ politika dajú sledovať, na ktorého si vytiahnu dôverné údaje zo štátnych registrov, koho budú korumpovať a koho zastrašovať. Priznávajú sa k tomu samotní členovia tejto zločineckej skupiny, priznávajú sa k tomu skorumpovaní policajti, niektorí sú už právoplatne odsúdení. Chápete? Čelní predstavitelia štátu sedia okolo stola v polomafiánskom zoskupení a dohadujú sa koho treba dať dole, zastrašiť, zašiť… Toto bola devastácia právneho štátu za Fica. Nič podobné sa ani zďaleka nedeje za tejto vládnej koalície. Práve naopak, polícia pozorne dohliada aj na samotných predstaviteľov koalície alebo politických nominantov. Bez výnimky. A to je bezprecedentné.

Tento absurdný komentár bol zrejme reakciou na hlasovanie s fašistami pri rodinnom balíčku. Len na osvieženie pamäti si pripomeňme, s akými hlasmi prešiel zákon, ktorý poslal do parlamentu Pellegrini o 13. dôchodkoch pár dní pred voľbami. Za zákon hlasovali Sme rodina, Smer (Hlas), pár poslancov Mostu, no prešiel len a len s hlasmi fašistov. Zo súčasného parlamentu tak s fašistami spolupracovali všetci, okrem dvoch strán, ZA ĽUDÍ a SAS. S malým dovetkom, že nás v strane ZA ĽUDÍ nikdy ani vo sne nenapadlo sa s Kotlebom stretávať v Maďarsku a dohadovať sa o voľbách. Ale o to teraz nejde…

Ak sú v denníku SME presvedčení, že táto vláda a devastácia právneho štátu za Fica je jedno a to isté a nevidia rozdiely, tak museli stratiť súdnosť a zmysel pre mieru. A to vôbec nie je o tom “lebo Fico” alebo “lebo korupcia”. Je to o základných princípoch, na ktorých je štát založený. Dôvera v štát, políciu, súdy, v nescudziteľnosť a dôvernosť informácií, ktoré občan odovzdáva štátu, dôvera v spravodlivosť. A to sme len v oblasti právneho štátu a vymožiteľnosti práva. Nehovoriac o reformách. Za Fica a Pellegriniho sa zrealizovalo za 12 rokov nula veľkých reforiem. Z eurofondov nenávratne prepadlo 150 miliónov eur a skrachoval kvôli škandálom jeden celý operačný program Výskum a inovácie, ktorý sa musel zlúčiť s programom na betónovanie ciest na ministerstve dopravy (!). To sú výsledky Smeru a Hlasu. Za tejto vlády každý jeden člen vlády posúva Slovensko v niečom dopredu. Niekedy sú to malé kroky, ktoré zanikajú vo virvare mediálneho šumu. Napríklad taký zákon o dlhodobej staristlivosti, na ktorý Slovensko čakalo 20 rokov. Nenápadná a mimoriadne dôležitá zmena, ktorá je v druhom čítaní v parlamente, ktorá bude mať zásadný dosah na poskytovanie a reformu dlhodobej starostlivosti na ďalších 20 rokov. Alebo reforma národných parkov v oblasti životného prostredia. Alebo veľká reforma v IT, kde odznova budujeme digitálny ekosystém a postupne odstrihávame skupiny oligarchov, ktoré na tom profitovali. Alebo lepší výber DPH a žiadna milosť pre Bašternákov a Kočnerov. Alebo vytvorenie Najvyššieho správneho súdu v oblasti spravodlivosti. Alebo snaha zreformovať stavebné konanie, ktoré zdĺhavosťou vyhrávalo všetky maratóny v EÚ. Odmietam naratív, ako je to teraz všetko rovnako zlé. ako za Fica. Každý minister má za sebou kus cesty. A premiér na Úrade vlády nesedáva s bödörovcami, gašparovcami a s mafiánmi a nevedie rozhovory o tom, koho treba sledovať, zastrašiť, alebo aké informácie na koho vytiahnuť.

V tom je obrovský rozdiel. A ešte v jednom: že ani za Fica nešírili médiá taký marazmus, ako je všetko zlé a nekŕmili ľudí prieskumami, ako prezidentka nemá šancu na znovuzvolenie a ako jej klesá popularita, alebo ako ľudia veľmi chcú pád vlády. Alternatíva podľa týchto prieskumov je ďaleko horšia.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.