KOMUNIKÁCIA CEZ SOCIÁLNU SIEŤ SKONČILA ZNÁSILNENÍM📲 PÁR DNÍ PO SKUTKU SKONČIL MARCO ZA MREŽAMI👮‍♂️ 👉Vyšetrovateľ Okresného riad…

KOMUNIKÁCIA CEZ SOCIÁLNU SIEŤ SKONČILA ZNÁSILNENÍM📲
PÁR DNÍ PO SKUTKU SKONČIL MARCO ZA MREŽAMI👮‍♂️

👉Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V vzniesol obvinenie zo zločinu znásilnenia v súbehu so zločinom sexuálneho násilia 25-ročnému Marcovi K. z Bratislavy, v súvislosti s incidentom ku ktorému došlo v pondelok (01.08.2022).
👉Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie si mal obvinený po predchádzajúcej komunikácii cez jednu zo sociálnych sietí dohodnúť stretnutie s 19-ročnou ženou, cudzinkou ktorá sa na území Bratislavy zdržovala pomerne krátky čas. S ňou sa následne vybrali na prechádzku, pričom počas nej na lesnej ceste v blízkosti Kopčianskej ulice ju začal najprv obťažovať, a následne ju zvalil na zem. Tam ju donútil k súloži, ako aj k iným praktikám. Žena po skutku z mieste utiekla, pričom v dôsledku tohto konania utrpela viaceré zranenia.
👉Policajti muža v priebehu včerajšieho dňa zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Mladý muž bol po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia.
V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému mužovi za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na päť rokov až desať rokov.
👮‍♂️V súvislosti s týmto prípadom opäť pripomíname zopár preventívnych rád a odporúčaní, týkajúcich sa bezpečnej komunikácie cez sociálne siete:
🔴Vyhýbajte sa internetovej komunikácii s neznámou osobou. Informácie o svojom súkromí si nechávajte pre seba
🔴Ak vás internetová komunikácia privádza do rozpakov alebo sa pri nej cítite nekomfortne, zastavte ju a nereagujte na ňu
🔴Cez webkameru komunikujte len s osobami, ktoré veľmi dobre poznáte a dôverujete im.
🔴Dôkladne zvážte poskytnutie svojich osobných údajov cudzím osobám
🔴Fotografie v plavkách alebo spodnej bielizni nezverejňujte na internete ani neposielajte iným osobám
🔴Nechoďte s osobou, ktorú poznáte len z internetovej komunikácie na osobné stretnutie osamote

📸FOTO ILUSTRAČNÉ: PIXABAY

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.