Kúpaliská a prírodné jazerá sú v lete jednými z najvyhľadávanejších lokalít

Kúpaliská a prírodné jazerá sú v lete jednými z najvyhľadávanejších lokalít. Čím viac ľudí, tým však väčšie lákadlo pre zlodejov. Ako sa vyhnúť krádeži počas oddychu pri vode? Prinášame vám niekoľko užitočných rád. ⬇️⬇️⬇️

🔵 Každoročne sa zlodeji snažia využiť masy ľudí smerujúce na kúpaliská, ich neopatrnosť a vyťažiť tak z toho čo najviac. Dokážu využiť aj chvíľku nepozornosti a obohatiť sa na úkor niekoho iného.

➡️ Nedajte vyčíňaniu zlodejov šancu.
🟡 Veľký finančný obnos, platobné karty a iné cennosti nechajte doma. Vezmite si na kúpalisko len toľko peňazí, koľko viete, že reálne využijete.
🟡 Miesto pri vode, kde sa zložíte, nenechávajte nikdy bez dozoru. Ideálne je, aby naň vždy dohliadala aspoň jedna osoba.
🟡 Na mnohých kúpaliskách je napríklad možnosť odložiť si svoje osobné veci do skriniek, odporúčame ju využiť.
🟡 Vodiči, predtým, než opustíte svoje vozidlo uistite sa, že ste zatvorili všetky okná a riadne ho uzamkli. Na viditeľných miestach nenechávajte svoje osobné veci, doklady, kabelky, peniaze, mobilné telefóny, notebooky či iné cennosti. To platí, aj ak auto opúšťate len na kratší čas.

➡️ Areály kúpalísk a prírodných jazier majú svoje pravidlá, prosíme, rešpektujte ich. Tie sa dotýkajú napríklad aj psíčkarov.
🟠 Vo viacerých areáloch platí zákaz voľného pohybu psov a aj zákaz ich vstupu do vodnej plochy. Ide napríklad o Veľký Draždiak, Zlaté piesky či Štrkovecké jazero. Do areálu Kuchajdy majú dokonca psi vstup úplne zakázaný.
🟠 Nie každému je príjemné keď sa okolo neho pohybujú voľne pustené psy. Niekto môže v ich prítomnosti pociťovať úzkosť a strach. Nespôsobujte iným zbytočný stres a buďte k svojmu okoliu ohľaduplní.
🔴 V prípade, ak sa stanete svedkom páchania akéhokoľvek protiprávneho konania, neváhajte sa obrátiť na niektorú z našich hliadok v teréne alebo kontaktovať linku📞159. Sme vám vždy nablízku.

📸Ilustračná foto

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *