Lekárka a tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková sa v komentári pristavuje pri základných faktoroch, ktoré doposiaľ …

Lekárka a tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková sa v komentári pristavuje pri základných faktoroch, ktoré doposiaľ rozhodujú o úspechu boja s covidom. A budú o ňom rozhodovať aj naďalej.

➡ Zrekapitulujme si to: vírus je u nás 20 mesiacov. Zostane tu navždy. Nedá sa povysávať a zatvoriť do skúmavky. Čo proti nemu ľudstvo má?

👉 Izoláciu – tá individuálna je o osobnej zodpovednosti, hlavným prostriedkom hromadnej je lockdown, ktorý ničí ekonomiku – a preto sa použije len v krajnom prípade.

👉 Ničenie vírusu – je otázka, ako štát kontroluje a motivuje k dodržiavaniu nosenia rúšok a používaniu dezinfekcie, ktoré môžu riziko prenosu znižovať.

👉 Špecifické prostriedky na zvyšovanie odolnosti imunity – očkovanie je podľa dostupných dát najúčinnejšia podpora imunity. Zaočkovaná je však len polovica obyvateľstva – tú druhú k odporu voči očkovaniu silne motivujú svojou agresivitou aj časť opozície a konšpiračné médiá.

⚫ Na túto situáciu doplatia žiaľ mnohí ľudia zbytočne životmi a zdravotníci vyčerpaním.

✅ Bez rozumných a odborných opatrení, ale aj bez osobnej zodpovednosti bude boj s vírusom, v rámci ktorého nás čakajú aj ďalšie vlny, veľmi obtiažny.

👉👉 Celý odomknutý komentár Moniky Kolejákovej tu: tyzden.sk/mimoparlamentne-forum/78310/monika-kolejakova-z-kdh-musime-konat-rozumne/?ref=kat

KDH od začiatku podporuje dobrovoľné očkovanie ako nie dokonalú, ale dnes najúčinnejšiu cestu k normálnejšiemu životu.

Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *