MAJITEĽKA IŠLA NA MANIKÚRU💅 PSÍKA NECHALA 4 HODINY

MAJITEĽKA IŠLA NA MANIKÚRU💅 PSÍKA NECHALA 4 HODINY
NA SLNKU V ZAPARKOVANOM AUTE🚘

🚓Vďaka všímavosti a ohľaduplnosti ostatných nedošlo k najhoršiemu ! Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV boli včera (07.07.2024) vyslaní krátko po 14.00 h na parkovisko nachádzajúce sa medzi nemocnicou Bory a nákupným centrom, kde sa v zmysle oznámenia mal nachádzať na slnku, v uzamknutom motorovom vozidle psík.

🐕Policajti hodnovernosť tohto oznámenia v krátkom čase preverili a potvrdili, pričom na mieste bolo zistené, že v zaparkovanom motorovom vozidle zn. BMW bez pootvorených okien a na priamom slnku sa nachádza pes – zlatý retríver, v zjavne zlom zdravotnom stave. Prostredníctvom rozhlasu nákupného centra, ako aj nemocnice policajti dali vyhlásiť majiteľa vozidla, pričom k vozidlu následne prišla žena, ktorá uviedla, že psa nechala vo vozidle, zabudla na neho a išla na manikúru. Pes bol následne v zlom zdravotnom stave prevezený na veterinárnu polikliniku. Policajti uvedenú udalosť objasňujú ako priestupok podľa zákona o veterinárnej starostlivosti.

👮V súvislosti s týmto prípadom pripomíname celoslovenskú preventívno – informačnú kampaň Polície Slovenskej republiky s názvom „Nezabudni na mňa v aute“. V rámci nej vodičom pripomíname nasledovné rady a odporúčania:
🐶 Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute sa môže riešiť v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností môže mať skutok aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.
👶 V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. Osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa.
☎️ Ak je to možné a situácia to dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad meno majiteľa vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade odporúčame zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať.

FOTO📸: ILUSTRAČNÉ

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *