MATOVIČ AJ Z ĽUDÍ, PRACUJÚCICH V KULTÚRE, UROBIL PODVODNÍKOV❗ Chaotické pandemické opatrenia, lockdown a nedostatočná ekonomick…

MATOVIČ AJ Z ĽUDÍ, PRACUJÚCICH V KULTÚRE, UROBIL PODVODNÍKOV❗

Chaotické pandemické opatrenia, lockdown a nedostatočná ekonomická pomoc tejto vlády vytvárajú dostatočný útok na sociálne postavenie ľudí, pracujúcich v slovenskej kultúre. A akoby nebolo toho dosť, Matovič vytiahol na nich doslova ďalšie likvidačné kladivo, aby ich zrazil na zem a to prostredníctvom svojej daňovej revolúcie. Jeho návrhy, týkajúce sa živnostníkov, sú doslova likvidačné a práve v kultúre mnohí ľudia spadajú do tejto kategórie.
Matovič vo svojom teatrálnom vystúpení označil živnostníkov podlinkovo za podvodníkov, ktorí klamú štát a treba im klepnúť po prstoch. Fakt, že v slovenskej kultúre Matovič zasial nervozitu, potvrdzuje aj vyjadrenie člena Hudobnej únie, Pavla Smolku, ktorý upozornil na to, že mnohí pracujú na živnosť.

Je už akosi pravidlom tejto vlády robiť všetko za chrbtom tých, ktorých sa jej rozhodnutia týkajú, ale očakávala by som od ministerky kultúry Milanovej, že sa v súvislosti s Matovičovým útokom na živnosti kultúrnej obce ozve. Jej mlčanie svedčí len o tom, že jej na nich nezáleží a ako vždy pasívne pozerá, kedy Matovičovo kladivo daňovej revolúcie dopadne na ich plecia.
Trochu ma prekvapuje mlčanie tých 10 tis. živnostníkov v slovenskej kultúre. Okrem Smolkovho verejného upozornenia všetci zatiaľ mlčia. Neviem, či ide o rezignáciu, alebo len o spoliehanie sa na to, že Matovičov návrh predsa len neprejde a oni prežijú. Pozerajúc na jeho šialené odhodlanie, keď si pri tom natáča aj predvolebný dokument, by som sa na to veľmi nespoliehala.

Po útoku na kvóty slovenskej hudby v rádiách z rúk ministerky Milanovej, ktorý bol doslova likvidačný, je slovenská kultúrna obec vystavená oveľa brutálnejšiemu ataku zo strany OĽANO. Ako „poďakovanie“ mnohým, ktorí ich pred voľbami podporovali. Aj to je zvláštny paradox doby, ktorú s Hegero-Matovičovou vládou slovenská kultúrna obec prežíva.

#HLAS #SociálnaDemokracia #ĽubicaLaššáková Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.