MATOVIČ ZASE RAZ VYMÝŠĽA KOLESO Igor Matovič vo svojom „reštauračnom“ daňovom balíku znova predvádza nezmyselné marketingové pi…

MATOVIČ ZASE RAZ VYMÝŠĽA KOLESO

Igor Matovič vo svojom „reštauračnom“ daňovom balíku znova predvádza nezmyselné marketingové piruety a vymýšľa koleso, ktoré už dávno bolo vynájdené. Návrhy na vopred predpísanú výšku tringeltu, zahrnutie tringeltu do DPH či povinné podávanie vody a polovičných porcií v reštauráciách sú ďalším tragickým potvrdením jeho absolútnej nekompetentnosti. Odporúčame Igorovi Matovičovi, aby sa namiesto diktovania jedálneho lístka reštauráciám a zdaňovania tringeltov zaoberal skutočnými problémami verejných financií, ktoré idú počas jeho funkcie od desiatich k piatim.

Ak chce minister financií reálne pomôcť gastrosektoru, nech si osvojí návrh HLASu na dočasné zníženie DPH pre gastrosektor na 5 % a po roku jej automatickú úpravu na finálnych 10 %. Nemusí vymýšľať koleso, ani si cez ministerskú funkciu riešiť nespokojnosť svojich detí s konkrétnym podnikom – stačí v stredu na vláde predložiť návrh na zníženie DPH a v skrátenom legislatívnom konaní ho schváliť v parlamente. HLAS takéto riešenie určite podporí, aj bez vody zadarmo či polovičnej porcie obeda.

#hlas #smehlasomludi

Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *